Zatímco v aktuální pozastavené sezoně reprezentuje okres Klatovy v této soutěži pouze fotbalové Nýrsko, před čtyřmi lety tomu tak nebylo. Nýrsko válčilo v I. A třídě, mezi krajskou smetánkou naopak bojovaly týmy Lubů, Sušice a Svéradic.

A právě 19. kolo soutěže nabídlo souboj posledních dvou jmenovaných klubů. Hrálo se ve Svéradicích a domácí toužili odčinit podzimní vzájemnou porážku 1:5. To se nakonec částečně povedlo. 250 diváků na stadionu sice po základní hrací době branku nevidělo, ale v penaltách už ano. Loterii nakonec ovládly Svéradice 5:4 a do tabulky si připsaly důležité dva body. Mimochodem, po devatenáctém kole se Sušice nacházela na třetím místě, Svéradice byly čtvrté.

Sušické fotbalisty ale penaltová porážka nakonec příliš mrzet nemusela. Soutěž se ziskem 67 bodů ovládli, hráči Svéradic, které tehdy jako hlavní trenér vedl Miroslav Rambousek, skončili desátí.

Libor Tafat v dresu Domažlic (rok 2014).
Hrál v Chanovicích i Klatovech, jeho minela připravila Slavii o miliony

Tenkrát jsme o tomto zápase napsali: Utkání začalo poměrně v rychlém tempu. Hned ve třetí minutě propadl míč za obranu Svéradic až k Vrhelovi, který postupoval sám na bránu, ale mladý brankář Soukup první těžký zákrok ustál. O chvilku později se rychlá kombinační akce podařila domácím, Chaloupka postupoval zprava do rozhozené obrany, jen jeho centru chyběla přesnost. Dále tempo hry upadlo, Sušice více držela míč, ale za dobře organizovanou domácí defenzivu jej dostávala těžko. Přesto řada centrovaných míčů byla velmi nebezpečná, avšak ke smůle hostů vždy propadla mimo branku nebo na kopačky domácích fotbalistů. Svéradice zahrozily před přestávkou po rohovém kopu. Hlavička Heřmana rozvlnila síť, ale pouze z vrchu.

Ve druhém poločase se Sušice snažila přidávat na tempu, ale domácí stále kvalitně bránili a prakticky ji nepouštěli na dostřel. Domácí se dostali jen ke střelám z větší vzdálenosti, které brankáře Gilla příliš nevylekaly. V závěru zápasu přibrzdil Sušici v náporu svým vyloučením kapitán Kalný. Už v nastavení prohrál domácí Kába o centimetry souboj s brankářem Gillem, jinak by mohl zakončovat do odkryté branky. Z protiakce ještě Sušice vybojovala rohový kop, který v posledních vteřinách skončil na tyči domácí branky. Svéradice tak vydřely nad Sušicí překvapivý bod a druhý přidaly z penaltového rozstřelu.

Společný snímek fotbalistů sušické ZŠ Lerchova z loňského okresního finále, které se konalo v Mochtíně.
Švihov a Sušice si krajské finále nezopakují. McDonald's Cup se hrát nebude