„V Klatovech jsme proti místní divizní rezervě naštěstí nastoupili na přírodní trávě a po skvělém prvním a velmi dobrém druhém poločase jsme zaslouženě slavili výhru," radoval se po zápase chanovický kormidelník Radim Šiška.

FK Horažďovice 1920 (černí), archivní snímek.
O výhře Horažďovic rozhodl Šabek. Hráli jsme docela pěkný fotbal, těšilo kouče

Jeho tým vyhrál první poločas 2:0, ale na začátku měl i potřebnou dávku štěstí. „Úvod zápasu byl hektický. Hned v první minutě nezachoval klid v dobré šanci Honza Šebek, aby pak příliš mnoho klidu předvedl na opačné straně hřiště David Pavlovský, ale z jeho nezištné přihrávky byl útočník domácích Klatov tak překvapený, že branku minul," oddechl si kouč Pfeiferu.

„Pak jsme ale začali hrát běhavý kombinační fotbal a bylo patrné, že sestava se ustálila a na hřišti jsme věděli, co chceme hrát. A šance na sebe nedaly dlouho čekat," poznamenal Šiška s tím, že dvě z nich se jeho týmu podařilo proměnit.

SSC Bolevec (černí), archivní snímek.
Bolevec urval v závěru remízu. Šťastný bod, uznal Bublík po zápase v Sušici

Na 3:0 Chanovice zvýšily hned ve druhé minutě druhé půle a zápas de facto rozhodly. Nakonec se výsledek zastavil na skóre 6:1, přičemž o jedinou trefu domácích se postaral v 70. minutě mladíček Sebastian Weber. „Body a velkou radost nám zajistil zodpovědný týmový výkon, pochvalu zaslouží všichni hráči až na jednu malou výjimku," doplnil trenér Radim Šiška. Jakou výjimku ovšem myslel, už nikomu nesdělil a nechal si ji pro sebe, případně pro svůj tým.

SK Klatovy 1898 B - TJ Pfeifer Chanovice 1:6

Poločas: 0:2. Branky: 70. Weber - 29. a 74. Kubaň, 47. a 76. Rada, 33. Prýmas, 90. Petřík. Rozhodčí: Brůha - Kopřiva (N), Skuhravý (N). ŽK: 0:0. Diváci: 80. SK Klatovy 1898 B: Herman - Barborka, Koletus, Z. Kotáb (67. Cibulka), Jakub Potužník, Partyngl, Prančl, Pešek (46. Mareš), Pretzelmayer, Weber (74. Korpa), Fiala (46. Jan Potužník). Trenér: Jan Ježek. TJ Pfeifer Chanovice: Timoschenko - Rada (81. Bláha), Šabek (63. Šulc), Šebek, D. Pavlovský, Kubaň, Petřík, J. Polena, Prýmas, Šlehubr, Zoubek. Trenér: Radim Šiška.


Načítám tabulku …
Trenér FK Svéradice Miroslav Mikeš.
Remíza je zasloužená, hlásí trenér Svéradic po nerozhodné partii v Blovicích