„Soupeř k nám přijel oslabený, na lavičce měl několik dorostenců. My jsme sice od začátku měli nějaký tlak, ale vůbec jsme nehráli to, co jsme si před zápasem řekli. Akce jsme zbytečně tahali středem hřiště a celkově to nebylo vůbec dobré,“ zlobil se trenér nýrských fotbalistů.

A ve 14. minutě přišel šok. „Hosté nás potrestali z rychlého brejku, kdy se prosadil zkušený Michal Bublík,“ popisoval Karel Kalivoda.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) doma porazili Bolevec, kouče ale zklamala předvedená hra.Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) doma porazili Bolevec, kouče ale zklamala předvedená hra.Zdroj: archiv Deníku

Vyrovnání přišlo osm minut po pauze a vítězný gól v 71. minutě. „V kabině jsme si něco řekli, trošku se zlepšili a více roztahovali hru do stran. Po krásné akci a centru jsme vyrovnali a pak po sérii rohových kopů díky důraznému Pavlíkovi přidali druhý a vítězný gól,“ pokračoval.

Zbývajících dvacet minut si už fotbalisté Nýrska pohlídali a dokráčeli za dalšími třemi body. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, ale zklamala mě naše hra, náš výkon. Oproti předchozím zápasům jsme se totiž vůbec nezlepšili, ba právě naopak. Pokud se nezvedneme, tak druhá polovina podzimní části pro nás nemusí být příznivá,“ varuje Karel Kalivoda, kouč Okuly.

V příštím kole jedou jeho svěřenci do Staňkova, kde je čeká bitva s předposledním týmem tabulky, který v dosavadním průběhu sezony získal pouze šest bodů a inkasoval 29 branek. Zápas na Domažlicku začíná v neděli ve čtyři hodiny odpoledne. Zlepší se hra Optiků?

FK Okula Nýrsko - SSC Bolevec 2:1

Poločas: 0:1. Branky: 53. Imrich Varga, 71. Pavlík – 14. Bublík. Rozhodčí: Mifková. ŽK: 0:2. Diváci: 80.

Nýrsko: Toul – Kopřiva, K. Kalivoda ml., T. György (80. Rubáš), I. Varga (69. I. György), Pavlík, Čanecký, Trumpeš (80. Antonovics), M. Brož, Hájek (58. Bastl), T. Kohout. Trenér: Karel Kalivoda st. Bolevec: Körner – Bublík, Winkelhöfer (58. Loula), Kepl (41. Vetešník), Dlesk, Toman, Milfort, Žíla, Humpál, Anténe (63. Kuželka), Hibler. Trenér: Michal Bublík.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …