Hotovo bylo prakticky už po poločase, který skončil výhrou hostů o čtyři góly. „Myslím si, že jsme zápas dobře začali. Od samého úvodu jsme byli nalezlí na polovině domácích," říkal měcholupský kanonýr Stanislav Bečka, který už ve 4. minutě vybojoval penaltu, kterou následně proměnil Dušan Bálek.

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech ze zápasu v Tachově) vyzráli na domácí Hrádek, který porazili 3:1.
Tvrdost a důraz? Jsou pryč. Dolejš: Hrádek mě překvapil, bylo to klidné utkání

Sám pak vstřelil druhou branku, a když třetí gól přidal ve 23. minutě zaskakující kapitán Jan Duchek, schylovalo se k debaklu. „Soupeř mě celkem zklamal. Kasejovice hrají o záchranu a tím pádem jsem si myslel, že budou bojovat lépe a urputněji," konstatoval Bečka. „Přišlo mi, že byli domácí odevzdaní," doplnil.

Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči z nedávného zápasu ve Štěnovicích - 2:1) porazili outsidera z Kasejovice 5:2.Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči z nedávného zápasu ve Štěnovicích - 2:1) porazili outsidera z Kasejovice 5:2.Zdroj: Miluše Šulajová

Na 4:0 zvýšil v poslední minutě první půle Červený a v tu chvíli si čtyřicítka domácích příznivců v ochozech nejspíš pokládala otázku, kolikrát jejich miláčkové ve druhém dějství ještě budou muset lovit míč z vlastní sítě.

26. kolo divize A: SK Klatovy 1898 (červení) - Soběslav 0:2.
OBRAZEM: Jarní série na Rozvoji skončila, pevné hradby prolomila Soběslav

Černý scénář se ale nepotvrdil. Kasejovice po obrátce zastavily měcholupský kolotoč a inkasovaly pouze jednou. Samy přitom daly dvě branky. „Ve druhém poločase jsme prostřídali sestavu a trvalo nám, než si to sedlo a dostali jsme se zpátky do zápasového tempa," vysvětloval Stanislav Bečka, jenž v letošní sezoně nasázel v této krajské soutěži již patnáct branek.

Měcholupy následně chybovaly a domácí v 66. minutě snížili. „Poté se ale prosadil Venca Kaas, který dal krásný gól z půlky hřiště jako Patrik Schick v českém nároďáku na mistrovství Evropy proti Skotsku. Moc pěkná trefa," žasl šutér třetího týmu tabulky. V závěru Kasejovičtí také dostali možnost pokutového kopu, který proměnil Drnek.

Brankář FK Budětice 2012 Pavel Toucha.
Nic mě nebolí a cítím se ve formě, culí se budětický Pavel “Kouba“ Toucha

Jeho trefa ale znamenala pouze kosmetickou úpravu skóre. „Naštěstí tato situace už zápas nijak neovlivnila. Jak jsem už řekl, od domácího mužstva jsem čekal daleko více, ale bohužel. Výkon Kasejovic byl odevzdaný, což byla škoda," dodal k zápasu Stanislav Bečka, jehož tým hostí v dalším kole Chanovice. Atraktivní utkání s příchutí derby začíná v sobotu od 18 hodin.

TJ Sokol Kasejovice - TJ Měcholupy 2:5

Poločas: 0:4. Branky: 66. J. Pružinec, 89. Drnek z penalty - 4. Dušan Bálek z penalty, 19. Bečka, 23. Duchek, 45. Červený, 84. Kaas. Rozhodčí: Smola - Vodička, Zadražil. ŽK: 2:1 (18. Mašek, 38. Chára - 18. Bečka). Diváci: 40. TJ Sokol Kasejovice: Petrášek, Mašek, Chára, Peterka, Panýrek (61. I. Bouda), Drnek, Novosad (46. Fiala), J. Pružinec, P. Pružinec (60. Hokr), Škyrta. Trenér: Aleš Bouda. TJ Měcholupy: Kovařík - J. Valečka, Kadlec, Novotný, Zelenka, Duchek (69. Daniel Bálek), Dušan Bálek, Kaas, Červený, D. Novák (77. M. Valečka), Bečka. Trenér: Petr Novák.

Fotbalisté TJ Start Luby (na archivním snímku hráči v červených dresech ze zápasu v Mochtíně) porazili doma béčko divizního Slavoje Mýto 4:1.