I díky dvěma trefám Ondřeje Míčky, nejmladšího borce ze základní sestavy šumavského družstva. „Po pauze z minulého kola jsme se na domácí utkání proti Křimicím velmi těšili, a to hned ze dvou důvodů. Prvním byl soupeř, který hraje dobrý fotbal a druhým důvodem byl fakt, že za něj nastupuje náš odchovanec a velký kamarád Jakub Szedmák,“ řekl na úvod trenér sušického výběru Pavel Hrubec, jenž pak hodnotil samotný zápas, který jeho týmu přinesl tři body a posun na páté místo tabulky.

close Z archivu: TJ Sokol Mochtín (žlutí) - TJ Sušice 1:0 (bílé dresy). info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Fotbalisté TJ Sušice.

„Na soupeře jsme šli s taktikou rychlé kombinační hry, ale to se nám nedařilo, protože hosté mají velmi urostlé mužstvo a jejich hra spočívala v nakopávaných balonech na vytáhlé útočníky, což byl pro naše obránce velmi těžký úkol. Tímto způsobem hry si Křimice získávaly mírnou převahu a nám se nedařilo dobře a rychle kombinovat,“ zlobil se kouč.

Jenže následující minuty ukázaly, že fotbal je především o gólech. Zatímco Křimice se netrefily ani jednou, domácí Sušice hned třikrát. Poprvé ve 27. minutě zásluhou mladíka Míčky. „Zhruba v polovině prvního poločasu dostal krásný balon za obranu Ondra Míčka a nekompromisně proměnil,“ popisoval trenér Hrubec branku benjamínka sestavy.

close Z archivu: TJ Sokol Mochtín (žlutí) - TJ Sušice 1:0 (bílé dresy). info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Fotbalisté TJ Sušice.

„O přestávce jsme si řekli, že se pokusíme soupeře přehrát vysokým presinkem a rychlou hrou po stranách. Tato taktika se nám vyplatila, Křimice jsme doslova utahali a bylo jen otázkou času, kdy navýšíme skóre. To se povedlo opět Ondrovi, kterému jsem strašně přál hattrick,“ líčil zkušený kouč Sušice.

To se mladému šutérovi sice nepovedlo, ale to jej jistě nemrzí. Koneckonců: fotbal je stále ještě kolektivní sport. Obzvlášť, když třetí branku Sušice vstřelil Jiří Kysilka, který z úniku pečetil skóre. „Musím poděkovat všem našim hráčům za skvělý výkon. Je vidět, jak se u nás přenáší pozitivní energie z kabiny na výkony celého týmu. Dále děkuji opět skvělým fanouškům a hlavnímu pořadateli Václavu Naušovi a jeho týmu za skvělý servis,“ doplnil lodivod.

close Z archivu: TJ Sokol Mochtín (žlutí) - TJ Sušice 1:0 (bílé dresy). info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Fotbalisté TJ Sušice.

V příštím kole hraje Sušice doma s Kaznějovem, se kterým na podzim remizovala na jeho hřišti 2:2 a padla na penalty. Atraktivní utkání 25. kola krajské I. A třídy má naplánovaný výkop v neděli v pět hodin odpoledne.

TJ Sušice - FC Křimice 3:0

Poločas: 1:0. Branky: 27. a 67. Míčka, 87. Kysilka. Rozhodčí: Strolený - Stach, Pressl. ŽK: 0:0. Diváci: 151. TJ Sušice: Míček - Pivetz, Pechek, Kodýdek, Marek, Kysilka (89. Vystrčil), Králík (76. Krůs), Klíma, Budil, Sedláček (76. M. Brož), Míčka (86. Kadlec). Trenér: Pavel Hrubec. FC Křimice: Hinterholzinger - Pata, Brejcha (72. Šváb), Kovačič (59. Kuneš), O. Havlíček (46. Dytrt), Szedmák, Čechura, Koutek (82. Beneš), Vonášek, Grambal, P. Havlíček. Trenér: Martin Bláha.


Načítám tabulku ...