„Domácí zápas s Chotěšovem znamenal konec naší vítězné série. My jsme v klíčových momentech zápasu chybovali nebo neskórovali a hosté po oboustranně kvalitním prvním poločase po pauze již utkání kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Budou tak jediným týmem v soutěži, se kterým se nám v letošní sezoně nepodařilo bodovat," procedil na úvod hodnocení chanovický trenér Radim Šiška, jenž tak trochu narážel na podzimní vzájemné měření sil, které na Plzeňsku skončilo vítězství Chotěšova 5:2.

FK Horažďovice (černí), archivní snímek.
Těší nás, že mladíci hráli celé utkání naplno, kvitoval po výhře kouč Horažďovic

Přitom Pfeifer do zápasu s druhým týmem tabulky vstoupil dobře, častěji držel míč na svých kopačkách, ale nedařila se mu finální fáze. Výjimkou byla pouze velká šance Jana Šebka, který rozezněl brankovou konstrukci. „Hosté čekali na naše chyby a dočkali se po půlhodině. David Pavlovský ideálně připravil míč Štoklovi a ten se tváří v tvář Štěpánovi Bláhovi nemýlil. V dobré formě chytající Štěpán musel vzápětí kvůli zranění střídat a ve zbytku soutěže si už bohužel nezachytá," mrzelo chanovického trenéra.

Radost mu však udělal o pět minut později Jaroslav Prýmas, který využil chyby soupeře a svým čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal. „Jako dobří hostitelé jsme nechtěli zůstat nic dlužní, a tak pro změnu Honza Šebek daroval gól Braunovi. Do poločasu jsme mohli vyrovnat, ale pěknou střelu Vaška Zoubka vyrazil Vacek a po rohu Jardy Kubaně těsně minul Honza Šebek," popisoval Radim Šiška zbývající průběh úvodního poločasu.

FC Švihov (červenobílí), archivní snímek.
O víkendu mohou otevírat šampaňské. Věřím, že to zvládneme, říká trenér Švihova

Ten druhý už byl de facto v režii Chotěšova. „Po pauze zůstalo naše odhodlání v kabině a hosté díky Kavkovi a Křenovi navýšili skóre. Po třetím gólu jsme již na obrat neměli a po dalších nucených střídáních jsme sice dohráli zápas se vztyčenou hlavou, ale na dobrý výsledek to bylo bohužel málo," doplnil kouč.

TJ Pfeifer Chanovice - TJ Chotěšov 1:4

Poločas: 1:2. Branky: 37. Prýmas – 32. Štökl, 43. Braun, 50. Kavka, 69. Křen. Rozhodčí: Slabý - Frgal, Hebr. ŽK: 2:0 (52. Skuhravý, 66. Kubaň). Diváci: 70. Sestava TJ Pfeifer Chanovice: Bláha (35. Timoschenko) - Jakub (61. M. Polena), Šabek, Skuhravý (61. J. Polena), Šebek, D. Pavlovský, Kubaň, Prýmas (67. Šulc), Pícka, Šlehubr, Zoubek. Trenér: Radim Šiška. Sestava TJ Chotěšov: M. Vacek - Štökl (70. M. Brabec), Calta (61. Hönig), T. Vacek, Schamberger, Kavka, Multrus (86. L. Brabec), Zahoř, Křen, Braun, Šiman (86. Nohava). Trenér: Jiří Multrus.


Načítám tabulku ...
TJ Sokol Hradešice (černožlutí), archivní snímek.
Vysoko vyhráli, ale kouč naříkal: Smutný pohled na zápas okresního přeboru