Definitivní uklidnění do řad lídra soutěže pak přinesl střelecký uragán Václava Kaase, který v rozmezí 67. a 90. minuty zaznamenal hattrick a stal se hlavním hrdinou při vítězství Měcholup 5:0. „Pokladníkovi tyhle věci neunikají, takže to v klubové kase za hattrick určitě zacinká,“ usmál se 24letý fotbalista Měcholup. A už si rovnou chystá pár měděných kováků i za několik málo slov do médií. „Za rozhovor do novin jde taky něco do kasy, takže díky,“ krčí smířlivě rameny.

FOTO: První mistrák? Za jedna. Měcholupy na úvod jara smetly Pačejov

Přestože Měcholupy zápas zvládly, stoprocentní spokojenost ale nepanuje. „Z pohledu výsledku hodnotím utkání jako zvládnuté. Herně se nám ale nedařilo. Musíme odstranit zbytečné chyby a být více klidní na balonu,“ má jasno Kaas a příčinu neurovnaného herního přednesu nehledá ani na umělé trávě v Klatovech, která rozměrově nepatří mezi největší, a která spíš imponuje týmům, které chybějící fotbalovou kvalitu nahrazují bojovností a sílou.

close I. B třída, skupina B: TJ Měcholupy (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - TJ Sokol Pačejov 5:0. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Václav Kaas ve skluzu.

„V umělce bych chybu určitě nehledal. Měli jsme tady pár zápasů i předtím, povrch známe, takže to měla být spíš naše výhoda. Soupeře jsme měli na rovném a rychlém povrchu trápit kombinačně s míčem na noze,“ přemítá.

V zimě do týmu přišel nový hrající trenér Pavel Javorský a jeho přítomnost si Kaas nemůže vynachválit. „Pavel je pro nás obrovskou posilou. Jeho zkušenosti mluví za něj. Dokáže je přenášet na nás, ke každému přistupuje individuálně a jednoduše je vidět, že ho fotbal baví. No, a když vkročí na plac, je vidět, jakou kvalitu do hry přináší. Je to pro nás zase krok dopředu. Teď už jen dodržovat to, co máme a věřím, že se nám bude dařit,“ přeje si Václav Kaas, který už vstřelený hattrick do sítě Pačejova hází za hlavu a myšlenkami cestuje k následujícímu utkání, které Měcholupy hrají o víkendu opět na umělce v Klatovech.

Promo Kanonýr Deníku

Tentokrát jako hosté, soupeřem bude rezerva divizního SK Klatovy 1898. „V Klatovech to bude těžký zápas. Rezervu určitě doplní kluci z áčka a budou nám chtít sebrat na domácí půdě body. Na druhou stranu: myslím si, že to bude hlavně o nás. Pokud budeme plnit úkoly a hrát v klidu na balonu, bez chyb v jednoduchých přihrávkách, a s chutí, tak věřím, že uspějeme. Chceme vyhrát každý zápas, takže náš cíl je jasný,“ dodává letos již osmigólový frajer.


Načítám tabulku ...