Klatovy do zápasu nastoupily v okleštěné sestavě. K dispozici nebyl zkušený útočník Antonín Presl, jehož trápí problémy se zády. Nehrál ani Jakub Brabec či stoper Jindřich Sojka. Mladí viktoriáni se ve městě pod Černou věží prezentovali nebojácnou hrou, ale o svém vítězství definitivně rozhodli až po změně stran, kdy domácímu mužstvu nasázeli tři branky.

Letní příprava: SK Klatovy 1898 - TJ Jiskra Domažlice (modří) 0:5.V úterý klatovští fotbalisté padli s Domažlicemi 0:5, v sobotu nestačili ani na FC Viktoria Plzeň U19.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Podle mého názoru nás soupeř vyučil v tom, jak se má fotbal v dnešní době hrát. Chodil do rizika v rozehrávce od brankáře, každý hráč měl své místo a věděl kdy, co a v jaký moment má dělat. Pro mě osobně to byla velká škola v systému hry,“ uvedl po zápase zkušený klatovský fotbalista Martin Janda.

Trenér fotbalistů divizního FC Rokycany Milan Dejmek.
Rokycany zdolaly Dobříš. Dejmka mrzí hluché pasáže a ještě vyhlíží posily

„My naopak podali ospalý výkon. Vůbec jsme nedokázali reagovat na hru soupeře. Myslím si, že si v to v pondělí na tréninku rozebereme a asi to nebude nejpříjemnější hodnocení zápasu,“ má jasno mazák Klatov.

Letní příprava: SK Klatovy 1898 - TJ Jiskra Domažlice (modří) 0:5.Letní příprava: SK Klatovy 1898 - TJ Jiskra Domažlice (modří) 0:5.Zdroj: Jindřich Schovanec

Šanci na reparát má třetí tým loňského ročníku divizní skupiny A v sobotu na hřišti Kralovic, kde jej čeká generálka na novou sezonu v rámci předkola MOL Cupu. „Čeká nás těžké utkání s natěšeným soupeřem, který bude mít v zádech velkou diváckou podporu,“ tvrdí fotbalista Martin Janda.

Utkání na půdě účastníka krajské I. A třídy začíná v sobotu 30. července v pět odpoledne. Kdo se bude radovat z postupu a zahraje v prvním kole poháru s druholigovou Příbramí? Jasno by mělo být po sedmé hodině večerní.

V únoru porazili v rámci zimní přípravy fotbalisté Přeštic (žlutí) Sokolov 3:0 a svého soka ze sousedního kraje dokázali udolali i v sobotu, kdy zvítězili 3:2.
Vlažný úvod, pak obrat. Byli jsme lepší, tvrdil kouč Přeštic po skalpu Sokolova