Nýrsko ještě v 60. minutě vedlo 3:1, ale Černice dokázaly manko vymazat, a nakonec vybojovaly cenný bod za remízu 3:3. Toho si svým způsobem považují i Nýrští, kteří do šestigólové přestřelky šli bez několika hráčů základní sestavy.

Nedělní utkání s Černicemi nakonec skončilo remízou 3:3. Jak zápas hodnotíte a získaný bod berete jako zisk, nebo spíš ztrátu? I vzhledem k tomu, že jste do zápasu nastoupili bez několika tradičních opor, ale zase jste vedli v průběhu druhého poločasu již o dvě branky…
Jak už říkal náš trenér (Karel Kalivoda - pozn. autora)
, kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uhrajeme bod, byli bychom spokojení, ale s ohledem na průběh utkání si trošku trháme vlasy, že jsme si náskok nepohlídali. Ale kluky, kteří chyběli, obstojně nahradili mladíci z dorostu. Zejména dvojice Vašků – Kovařík a Bořánek. Venda (Kovařík) odehrál slušný zápas na pozici stopera a druhý Vašek díky své neskutečné fyzičce svými nápady trápil obranu hostů. Určitě musím mladé hráče za výkon pochválit. 

Fotbalista Martin Bastl (v černém dresu s číslem 17).Fotbalista Martin Bastl (uprostřed).Zdroj: Aneta Kalivodová

Když jste na začátku druhého poločasu zvyšoval svým druhým gólem v zápase na 3:1, věřil jste, že už utkání dotáhnete ke třem bodům? Co se pak stalo, že soupeř dokázal srovnat?
Myslím si, že kdyby naše třetí branka přišla tak o deset minut déle, už bychom si to pohlídali. Ale jelikož jsme ji dali přibližně v 50. minutě, hosté měli spoustu času na to s tím něco udělat. Pak měli více ze hry, byli při chuti. My náskok samozřejmě chtěli ubránit, ale bohužel jsme si nepohlídali dvě standardní situace, které měly Černice opravdu dobře nacvičené a potrestaly náš nedůraz ve vlastním vápně. Soupeř byl hodně hladový po vyrovnání.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) remizovali s Černicemi (černí) 3:3.
Oslabené Nýrsko bralo bod. Trenéra potěšili mladíci, pochválil i soupeře

V letošní sezoně jste dal už čtyři góly. Jste spokojený se svým účtem?
Spokojený jsem, protože tolik gólů jsem mezi muži ještě nikdy nedal. Doufám, že to tam bude padat dál a já se nezastavím jen na těchto čtyřech brankách.

Utkání s Černicemi se hrálo na umělce v Domažlicích. Byla znát absence domácího prostředí?
Určitě to znát bylo. Přišlo by více lidí, po zápase bychom nemuseli sedat do aut a jet zase domů. Na první domácí utkání u nás v Nýrsku se i proto už moc těšíme a doufáme, že přijde již brzy.

Ve dvou jarních zápasech jste získali jen dva body za dvě remízy (s Baníkem a Černicemi). Jste spokojení? Předpokládám však, že nejste…
Úplně nejsme, ale tím, že nám teď chybí hodně kluků, tak na oba výsledky koukám malinko s nadhledem. Je začátek jarní sezony, zápasy hrajeme na umělkách, které nám upřímně moc nevyhovují. Zatím nehrajeme to, co chceme, ale vyhlížíme lepší zítřky, a také hřiště (úsměv).

FK Okula Nýrsko, muži.
FK Okula Nýrsko. Nejoblíbenějším klubem kraje si v minulosti prošel i Pavel Vrba

V příštím kole jedete na horkou půdu Tlumačova, který se pere o záchranu. Jaké utkání očekáváte? Na podzim jste doma soupeře přehráli vysoko 5:1.
S Tlumačovem očekávám spíš boj, i když nejspíš budeme hrát zase na umělém trávníku v Domažlicích, kde je hřiště o něco větší než u nich v Tlumačově. Ale doufám a věřím, že po dvou remízách konečně urveme tři body a dostaneme se do pohody, kterou potřebujeme pro další průběh sezony.

Promo Kanonýr Deníku Fotbalisté TJ Slavoj Mýto (modří), ilustrační snímek.
OHLASY Z PŘEBORU: Mýto překvapilo Chotíkov, Radnice vezou bod z Holýšova