V prvním poločase viděla sedmdesátka příznivců v ochozech pouze jednu branku, a to hostujícího stopera Matyáše Barborky. Ten ovšem už v 7. minutě mířil do vlastní brány, a tak Horažďovice vedly. Domácí tým o svém vítězství definitivně rozhodl po změně stran, kdy soupeři nasázel hned pět branek. Čestný úspěch klatovských fotbalistů zaznamenal v 68. minutě Zdeněk Kotáb.

TJ Sokol Hradešice (černožlutí), archivní snímek.
Vysoko vyhráli, ale kouč naříkal: Smutný pohled na zápas okresního přeboru

„Sešli jsme se snad v plné síle, bylo nás devatenáct, takže jsme se dohodli, že si zahrají spíš mladíci a my starší hrát nebudeme. A musím říct, že kluci předvedli parádní výkon," těšilo jednoho z trenérů týmu Horažďovic Michala Šedivého.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dali jsme rychlou branku a celkově jsme hráli dobře a rychle. Po 25 minutách jsme ale vypadli z roli, hosté srovnali hru, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0," popsal trenér první poločas.

V tom druhém už Horažďovice jasně dominovaly. „Znovu nám pomohl výborný vstup do poločasu a dvě vstřelené branky během patnácti minut. Těší nás, že mladíci hráli po celou dobu zápasu naplno a v tempu, vítězství bylo naprosto zasloužené," kvitoval Michal Šedivý, který byl spokojený nejen s konečným výkonem, ale zejména pak s herním přednesem horažďovického mančaftu.

FK Horažďovice - SK Klatovy 1898 B 6:1

Poločas: 1:0. Branky: 54. a 89. Faltys, 61. a 80. Marc, 7. Barborka vlastní, 75. Pavlík – 68. Kotáb. Rozhodčí: Kořan - Fillinger, Škarda. ŽK: 0:1 (45. Kotáb). Diváci: 70. FK Horažďovice: Forman - Šašek, Kodýdek (65. Reindl), Lojík (65. Urban), Faltys, Pavlík, Pivnička (73. Klečka), Rojt (51. Mlnařík), Šabek, Boček, Karásek (51. Marc). Trenéři: J. Pavlík, M. Šedivý. SK Klatovy 1898 B: Herman - B. Valeš, Jan Potužník, Kotáb, Barborka (73. Cibulka), Partyngl, Mareš (44. Korpa), Fiala, Pretzelmayer, Prančl, Pilný. Trenér: Jan Ježek.


Načítám tabulku ...
Čertovský turnaj Pohorsko 2022.
Přihlaste do Pohorska svůj tým i vy, blíží se tradiční turnaj v malé kopané