Švihovští potvrdili dobrou formu z posledních týdnů a svého soupeře, který do okresního derby nastoupil ve značně okleštěné sestavě, přejeli vysoko 5:1, oslavili páté vítězství v řadě a posun na první místo tabulky. „Je to skvělé, fakt super, ale zatím jsme odehráli pouze šest kol. Musíme i nadále tvrdě pracovat," upozornil trenér vítězného Švihova Adam Popelka.

Krajský přebor, 8. kolo: FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modro-bílých dresech) - SK Rapid Plzeň 1:0 (1:0).
FOTO, OHLASY: Náš nejlepší výkon v sezoně, liboval si Výtisk po skalpu Rapidu

Jeho tým o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase, který vyhrál 3:0. „Naše hra v prvním dějství byla vynikající. Drželi jsme míč, dobře kombinovali, soupeře přehrávali, měli šance. Ale nakopla nás až nádherná branka Michala Marka z 25. minuty, která nás dostala do vedení," poznamenal kouč ambiciózního celu.

„Do poločasové přestávky jsme šli za stavu 3:0, a když jsme na začátku druhé půle přidali čtvrtou branku, bylo rozhodnuto," těšilo mladého trenéra Popelku to, že o vítězství jeho tým tentokrát nebojoval až do závěrečných minut, jako tomu bylo v některých předchozích zápasech pravidlem a zvykem. Švihov tak vyhrál v Hrádku jednoznačně 5:1 a už celé soutěži kraluje.

Fotbalisté Švihova (na archivním snímku hráči v černých dresech a oranžových trenýrkách) porazili domácí Hrádek vysoko 5:1 a jsou v čele tabulky.Fotbalisté Švihova (na archivním snímku hráči v černých dresech a oranžových trenýrkách) porazili domácí Hrádek vysoko 5:1 a jsou v čele tabulky.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Je vidět, že naše výkony jdou postupně nahoru, a že jdeme správným směrem. Ale jak už jsem zmínil: pořád je před námi pořádný kus sezony, spousta zápasů a my musíme i nadále poctivě a tvrdě pracovat," dodal kouč Adam Popelka.

V příštím kole hostí švihovští fotbalisté na domácím hřišti Starý Plzenec, zatímco Hrádek, který po víkendu klesl v tabulce až na jedenáctou příčku, se představí na půdě TJ Měcholupy - ta o víkendu zakončila čtyřzápasový maraton konfrontací na hřištích svých soupeřů cennou výhrou 2:0 ve Strážově.

TJ Svatobor Hrádek - FC Švihov 1:5

Poločas: 0:3. Branky: 68. F. Mareš - 25. a 82. Marek, 36. Toman, 40. Polívka, 53. Baxa z penalty. Rozhodčí: Bíba - Paur, Hebr. ŽK: 3:0 (21. S. Ryba, 38. Štěpán, 52. Jonáš Fremund). Diváci: 100. Sestava TJ Svatobor Hrádek: Jonáš Fremund - Gajdečka, Pavlíček (64. Holman), F. Mareš, Skála, S. Ryba (80. Přibyl), Kutil, Štěpán, Lužný, Šimon Fremund, Jiří Brabec mladší (53. Tonner). Trenér: Jiří Brabec starší. Sestava FC Švihov: R. Sláma - Toman, T. Daněk, J. Sláma, Petelík, Polívka (72. Cibulka), Moláček (87. Havlíček), Baxa (88. Voráček), Brož, Marek, Štengl. Trenér: Adam Popelka.

FORTUNA divize A, 8. kolo: SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) - FK Jindřichův Hradec 2:0 (0:0).
OBRAZEM: Klatovy přehrály nebezpečného nováčka, podívejte se