Chotíkovští fotbalisté do nedělního zápasu šli rovnou z náročného soustředění na Špičáku, navíc ve velmi okleštěné sestavě. „Zatímco na soustředění nás bylo přes dvacet, k zápasu jsme se sjeli pouze v jedenácti lidech," posteskl si chotíkovský kouč Petr Kučera. „K tomu se projevilo i to, že jsme na Špičáku měli osm náročných tréninkových jednotek, takže domácí byli rychlejší, živější, pohyblivější a bohužel i nebezpečnější," uznal osmatřicetiletý trenér.

Zimní příprava 2024: FC Rokycany (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - SK Rapid Plzeň 3:2.
Zimní příprava pohledem výsledků: Švihov porazil Chotíkov, Luby remizovaly

Švihov v zápase díky trefám Miroslava Polívky, Adama Aiznera a Michala Marka vedl už 3:0. „My jsme pak Mírou Lopatpu udeřili po standardní situaci, autovém vhazování, ale to bylo z naší strany všechno. Švihov vyhrál zcela zaslouženě, ještě navíc neproměnil penaltu," doplnil Kučera k hodnocení atraktivního mače.

Zatímco v jeho hlase bylo cítit zklamání, švihovský kouč Adam Popelka chválil. Vítězství si považoval. „Jsem spokojený, byl to zápas se soupeřem z krajského přeboru, pro nás velmi zajímavá konfrontace. Celkově mám ze zápasu velmi dobrý pocit, jsem spokojený s tříčlennou obranou, která hrála velmi solidně a soupeř se do ní téměř nedostal. Dařilo se nám rychle kombinovat přes strany a soupeř s tím měl velký problém," svěřil se ambiciózní lodivod.

Fotbalisté Švihova (na archivním snímku hráči v bílých dresech) porazili ve druhém přípravném utkání Chotíkov 3:1.Trenér Adam Popelka.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Mrzí mě poměrně velké množství neproměněných šancí včetně penalty, ale vše bylo po kombinačních akcích, které nacvičujeme na trénincích, což je super. Jedinou kaňkou je inkasovaná branka, po naší blbosti, kdy jsme úplně zbytečně přestali hrát, soupeř rychle hodil aut a dal nám branku. Musíme nadále pracovat a posouvat se, ale jdeme správným směrem," míní Adam Popelka.

Švihov do utkání s Chotíkovem nastoupil v této sestavě: L. Zdrahal (75. Ptáček) – Šašek, Brož, M. Daněk, Toman (65. Cibulka), Marek, Štengl, V. Petelík (46. Baxa), J. Sláma, Polívka (46. Moláček), Aizner (75. Voráček).

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili ve druhém přípravném utkání Horažďovice 8:3.
Nýrsko přehrálo Horažďovice. Trenér chválil nejen své hráče, ale i soupeře