„Utkání s Mýtem bylo pro nás posledním domácím zápasem před baráží. Soupeři jsme chtěli vrátit podzimní porážku, ale hlavně se dobře naladit vítězstvím na již zmiňovanou baráž,“ říkal na úvod povídání trenér svéradického mužstva Martin Heimlich, který i teď horko těžko lepil sestavu.

Fotbalisté FK Svéradice (na archivním snímku hráči v zeleném).Fotbalisté FK Svéradice (na archivním snímku hráči v zeleném).Zdroj: Jindřich Schovanec

Ale nebyly v tom nyní pouze absence v podobě dlouhodobě zraněných plejerů. „Naši dorostenci totiž hráli svůj zápas dopoledne a béčko ve stejný čas na hřišti Železné Rudy. Takže nakonec jsem dal do základní sestavy jedenáct chlapů a na lavičku dva dorostence včetně mého zraněného syna, jenž naštěstí nemusel nastoupit,“ vysvětloval kouč vleklé a už nepříliš překvapivé patálie.

Přátelské utkání: FC Viktoria Plzeň - SK Klatovy 1898 (bílí) 6:0.
Byl to pro nás svátek, tvrdí klatovský trenér Hoffmann po zápase s Viktorkou

Následně přešel k hodnocení atraktivní podívané plné gólových momentů. „Kluci začali dobře, vytvářeli si šance, ale první gól dali bohužel hosté. Ti tak jako první odstartovali přestřelku, ve které jsme znovu chybovali v obraně a Mýtu nabídli všechny čtyři góly jako na zlatém podnose,“ posteskl si kouč.

Trenér FK Svéradice Martin Heimlich.Trenér FK Svéradice Martin Heimlich.Zdroj: archiv Martina Heimlicha

Útok ovšem naštěstí předčil práci v defenzivní činnosti, půltucet zásahů je toho důkazem. „Naštěstí jsme dali o dvě branky víc a zvítězili jsme. Sice jsme doma na závěr získali tři body, ale s předvedeným výkonem, zejména pak hrou v defenzivních řadách, nemůžeme být spokojení,“ zlobil se trenér Svéradic a připomněl, že v baráži, která jeho tým čeká tento týden s Malesicemi coby druhým týmem céčkové skupiny I. B třídy, by se mu to mohlo vymstít.

Fotbalisté FK Svéradice (na archivním snímku hráči v zeleném).Fotbalisté FK Svéradice (na archivním snímku hráči v zeleném).Zdroj: Jindřich Schovanec

„Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale vzhledem k tomu, že bychom měli nastoupit v nejsilnější možné sestavě, co se uzdravení týče, budeme bojovat o udržení této soutěže pro Svéradice i pro následující sezonu,“ slibuje Heimlich věrným příznivcům zdejšího fotbalu. První utkání baráže se hraje už ve středu od 18 hodin na půdě Malesic, odveta ve Svéradicích je na programu v sobotu.

FK Svéradice – TJ Slavoj Mýto B 6:4

Poločas: 3:3. Branky: 31. a 50. Brůha, 18. Pícka, 25. Mičkal, 61. T. Vonásek vlastní, 63. Prokopius – 19. a 45. Končal, 14. Lupáč, 55. M. Pfeifer. Rozhodčí: Pressl – Rubáš, Molek. ŽK: 0:0. Diváci: 75.
FK Svéradice: Hrachovec – J. Vonášek, Nesveda, Juhaňák, Brůha, Prokopius, Vachuška, Makovec, R. Kába, Pícka, Mičkal (71. Hnojský). Trenér: Martin Heimlich. TJ Slavoj Mýto B: Paník (46. Matouš) – T. Vonásek, Jan Melka, Matěj Melka, Zbuzek (57. Pelnař), Mackovič, Bejček (57. Hatina), Brož, Končal, Lupáč, M. Pfeifer. Trenér: Matěj Spěváček.


Načítám tabulku ...
30. kolo KPM: TJ Sokol Lhota (žlutí) - Slavia Vejprnice 1:4.
ANKETA DENÍKU: Zvolte nejlepšího hráče 30. kola krajského přeboru fotbalistů