V odvetě, která je na programu v sobotu od 18 hodin na Klatovsku, tedy budou mít svěřenci Martina Heimlicha co dělat. „Do první branky Malesic to bylo vyrovnané utkání, ale pak jsme vypadli z role a do konce poločasu nás domácí do ničeho nepustili a přidali druhou branku,“ posteskl si svéradický lodivod.

I přesto však s týmem nic nevzdával. Jenomže motivační řeč v poločasové přestávce příliš nezabrala. „V kabině jsme si řekli, že musíme být trpěliví, ale hned v první minutě jsme dostali gól na 3:0,“ zlobil se Heimlich.

Fotbalisté FK Svéradice (na archivním snímku hráči v zelených dresech) prohráli úvodní utkání baráže o I. A třídu na půdě Malesice 1:3.Fotbalisté FK Svéradice (na archivním snímku hráči v zelených dresech) prohráli úvodní utkání baráže o I. A třídu na půdě Malesice 1:3.Zdroj: Jan Škrle

V 65. minutě ovšem snížil z penalty Nesveda a Svéradice ožily. „Ačkoliv měly Malesice na střídačce pět lidí, přišlo mi, že jim trošku došel dech. Jejich hráči přestali běhat, ale i tak si domácí vytvořili šance, které ovšem zneškodnil skvělý Hrachovec,“ chválil trenér Svéradic svého gólmana.

Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov v derniéře porazili Chudenice, vyhráli okresní přebor a radovali se z postupu do I. B třídy.
FOTO: Všichni jsme věděli, o co hrajeme, říká strážovský kanonýr Bronislav Mayer

„Do konce zápasu jsme pak asi byli i lepší, ale kontaktní druhý gól už jsme nedali. Přesto si myslím, že do odvety je všechno otevřené a určitě máme na to, abychom baráž ještě zvládli. Flintu do žita rozhodně neházíme,“ tvrdí Heimlich, jemuž ve středečním utkání chyběli někteří hráči.

„Na poslední chvíli nám bohužel vypadli tři hráči ze základní sestavy, které neuvolnil jejich zaměstnavatel. Takže jsme do Malesic jeli se čtrnácti borci, ale čtyři z nich byli kluci z béčka,“ vysvětlil trenér Martin Heimlich na závěr.

TJ Sokol Malesice - FK Svéradice 3:1

Poločas: 2:0. Branky: 19. a 46. Svoboda, 35. Havelka – 65. Nesveda z pokutového kopu. Rozhodčí: L. Fanfule – Sirový, A. Fanfule. ŽK: 2:3. Diváci: 120. TJ Sokol Malesice: Faltus – Žitek, Kepka, Václavík, Kružík, Schleis (72. Boguševschi), Betinec, Legát, Gita, Havelka (89. Hrabchak), Svoboda. Trenér: František Otýs. FK Svéradice: Hrachovec – Vonášek, Nesveda, Brůha, Juhaňák, Mičkal, Prokopius, J. Makovec, Brynda, S. Makovec (66. Chládek), Kába. Trenér: Martin Heimlich. Odveta - sobota 18.00: SVE - MAL.

Příprava: FC Viktoria Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 9:0 (2:0).
FOTO: Viktoria sestřelila Slavii, poprvé se trefila brazilská posila Cadu