Skóre utkání na hřišti nováčka druhé nejvyšší krajské soutěže otevřel v 18. minutě kapitán Tomáš Klíma, který se po centru Jan Skály dostal k propadlému míči a propálil domácího brankáře. Druhou branku přidal šest minut po pauze stoper Lukáš Kodýdek, který využil dálnice ve středu hřiště a dalekonosnou ránou z dobrých pětadvaceti metrů rozjásal sušické fanoušky podruhé.

Další branka na Tachovsku už nepadla, a tak Sušice slavila důležité tři body. „Poté, co jsme vstřelili první branku, jsme ve zbytku prvního poločasu domácí tlačili, ale naše šanci zůstaly nevyužité. Dlouhý Újezd hrozil především ze standardních situací, ale ty si naše obrana pohlídala,“ uvedl pro klubový facebook Štěpán Tuček, asistent hlavního trenéra TJ Sušice Pavla Hrubce.

close TJ Sušice (na archivním snímku fotbalisté v modrých dresech). info Zdroj: David Koranda zoom_in TJ Sušice (na archivním snímku fotbalisté v modrých dresech).

„Ve druhé půli se nám herně nedařilo. V naší hře se objevila spousta nepřesností, byli jsme moc zbrklí. Domácí hráli důrazně, ale do velkých šancí po našich chybách se nedostávali tak, jak by si představovali. Opět hrozili ze standardek, ovšem branku vstřelit nedokázali, a jelikož ani my nepřidali žádný jiný gól, odjížděli jsme i přes nepříliš dobrý výkon s vítězstvím 2:0,“ dodal Tuček. V příštím kole hostí fotbalisté TJ Sušice na domácím hřišti plzeňský Smíchov, který o víkendu ve 23. kole nestačil na Bolevec (1:3). Utkání začíná v neděli úderem sedmnácté hodiny.

Fotogalerie: Sušice skolila Spartu a udržela si pozici lídra. Tuček: Výkon ale nebyl ideální

TJ Sparta Dlouhý Újezd – TJ Sušice 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 18. Klíma, 51. Kodýdek. Rozhodčí: Šimek – Fillinger, Slabý. ŽK: 4:0 (52. Pešek, 62. Blatnický, 80. Janků, 89. L. Zeman) + 72. M. Gitta (vedoucí družstva Dlouhého Újezdu). Diváci: 60. Sestava TJ Sparta Dlouhý Újezd: Hlůžek – Synek, Blatnický, L. Zeman, Földeši, Janků, Pešek, Stoklasa, Pernglau (86. Švábek), L. Gitta, Šesták (62. V. Zeman). Trenér: Vladislav Kulíř. Sestava TJ Sušice: Míček – Hájek (65. Marek), Kodýdek, Pechek, Pivetz, Štěch, Klíma, Skála, Budil (65. Kysilka, 84. Vystrčil), Král, Míčka. Trenér: Pavel Hrubec.