V rámci víkendového utkání 23. kola I. A třídy skolili na domácím hřišti soupeře ze Žákavy 3:1, a tak trochu si upevnili dvanáctkou příčku. Kdyby neuspěli, měl by Start stejně bodů jako oba nejhorší celky soutěže – béčko divizních Rokycan a ve vynikající formě hrající Bolevec, který na jaře vyhrál už pětkrát.

FK Horažďovice - TJ Pfeifer Chanovice (archivní snímek).
Pěkný fotbal, těšilo trenéra Chanovic po remíze v derby. Co ho naopak mrzelo?

„Začátek utkání nabídl relativně ofenzivní fotbal s šancemi a brankami na obou stranách. Soupeř hrál velmi dobře, po našem gólu na 2:1 měli z mého pohledu hosté více ze hry a obléhali naši polovinu jako husité Karlštejn. Naštěstí pro nás své šance nevyužili, když stejně jako v Naganu vše pochytal skvělý Dominik v brance, případně pomohla paní štěstěna,“ uvedl k prvnímu poločasu lubský fotbalista Vojtěch Koželuh, který vstřelil ve 26. minutě úvodní branku utkání.

TJ Start Luby (červení), archivní snímek.TJ Start Luby (červení), archivní snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Uklidnění nám přinesla branka na 3:1, do konce zápasu bylo k vidění ještě několik neproměněných gólových příležitostí na obou stranách. Hostům patří uznání, předvedli velice kvalitní výkon, jen nevyužili své šance, a tak jsme byli nakonec spokojenějším mužstvem my. Chválím náš mladý tým, který na hřišti bojoval na maximum, mnozí spoluhráči obětavě dohrávali pochroumaní,“ ocenil své parťáky Koželuh, který mimochodem na nedávném mistrovství ČR v půlmaratonu v Pardubicích skončil na 21. místě z českých závodníků a vylepšil si na této trati svůj osobní rekord. „Věřím, že se zápas divákům líbil a našim fanouškům jsme výkonem a výsledkem zlepšili jinak hrozící nudné slunečné víkendové odpoledne,“ doplnil fotbalista Startu s vtipem sobě vlastním.

TJ START Luby – FK Žákava 3:1

Poločas: 2:1. Branky: 26. Koželuh, 35. Petrželka, 68. Tomaka – 30. Mencl. Rozhodčí: Rubáš – Pressl, Molnár. ŽK: 4:2 (11. Čipera, 54. Pivoňka, 61. Blohmann, 78. Tomaka – 39. Marek Soukup, 82. Skala). Diváci: 150. Sestava TJ START Luby: Šít – Řeřicha, H. Pikhart, Blohmann, Vozka (75. Hrach), Koželuh, Čipera (60. Tomaka), Jan Holý, Petrželka, Matějka, Pivoňka (88. Jirotka). Trenér: Radek Pikhart. Sestava FK Žákava: Kosnar – S. Nekola, Boukal, Marek Soukup (78. Kašpar), Štětina (46. Martin Soukup), Malý (55. Bouda), T. Nekola, Skala, Drugda, Smazal, Mencl. Trenér: Michal Plzák.


Načítám tabulku ...
TJ Sokol Pačejov (černí), archivní snímek.
Každý bod je pro nás důležitý, uvědomuje si kapitán Pačejova po skalpu Svéradic