A podle ohlasů z táboru šumavského týmu šlo o zasloužený direkt, i když hra až tak špatná nebyla. „Dokázali jsme hned na začátku zápasu skórovat, ale do poločasu jsme dostali tři kousky, přičemž některé branky vlastně vůbec nemusely padnout,“ narážel sušický fotbalista Ondřej Míčka na to, že obdržené góly patřily do kategorie laciných a zbytečných. O poločasové přestávce, byť se jednalo pouze o přípravný zápas, měla Sušice v kabině malou rozpravu.

„Řekli jsme si, co je potřeba zlepšit a chtěli jsme zkusit se zápasem něco udělat. V úvodu se nám to celkem i dařilo, snížilo jsme na rozdíl jediné branky, ale hosté docela rychle odpověděli brankou na 4:2,“ posteskl si mladík Míčka, jenž byl jedním ze tří střelců někdejšího účastníka divizní smetánky.

TJ Sušice (fotbalisté v modrých dresech), ilustrační snímek.TJ Sušice (fotbalisté v modrých dresech), ilustrační snímek.Zdroj: David Koranda

Sušice se ovšem nevzdávala, díky změnám v sestavě chytla další dech a znovu se soupeři z města hermelínů dostala na kobylku – 3:4. „Ale pak nám asi začaly docházet síly, čehož soupeř využil a nasázel nám ještě tři góly. Od nás to určitě nebylo špatné utkání, ale Sedlčany na tom byly lépe fyzicky i technicky a zaslouženě vyhrály,“ doplnil osmnáctiletý fotbalista k hodnocení zápasu.

Kromě něj se za Sušici střelecky prosadil ještě Marek Budil a další mladík Pavel Kaltenbrunner. Další přípravné utkání hraje družina trenéra Pavla Hrubce, která chce v jarní polovině krajské I. A třídy zaútočit na postup do krajského přeboru, v sobotu proti sedmnáctce SK Petřín Plzeň. Čas výkopu bude upřesněn.

SK Klatovy 1898 (fotbalisté v červených dresech), ilustrační snímek.
Je před námi hodně práce, uvědomuje si fotbalista Lukeš po výhře nad Benfikou