Domácí borci tak dali ten nejkrásnější dárek asistentovi trenéra Jaromíru Myslivečkovi, jenž v den zápasu slavil kulaté osmdesátiny. „I když Domažlice nepřijely v nejsilnější sestavě, kluci mě moc potěšili. Byl to ale těžký zápas, který se rozhodoval po změně stran. Mladí hráči Jiskry nezvládli druhý poločas takticky, my naopak proměňovali brejky, které se nám naskytly,“ těšilo Myslivečka, jenž kromě tří bodů dostal k významnému jubileu několik krásných dárečků. „Mimo jiné moc pěkný obraz s mojí velkou podobiznou a myslivecký klobouk,“ prozradil Mysliveček, jemuž kamarádi už léta přezdívají Hajnej. „Bylo to moc hezké a milé od všech, kteří tam byli,“ dodal dojatě.

Velice cenné vítězství v sobotu slavili také fotbalisté Bolevce, kteří díky skvělému začátku udolali domácí Stříbro těsně 2:1. „Pomohly nám dva rychlé góly, v desáté minutě už to bylo 2:0. Jinak byl ale první poločas velice vyrovnaný. Ve druhé půli nás Stříbro dost zmáčklo, vytvořilo si několik gólových příležitostí, ale bohudík pro nás stačilo pouze snížit. Utrpěli jsme vítězství, které je ale pro nás velice cenné a důležité,“ komentoval vyrovnané utkání hrající kouč plzeňského celku z Bolevce Michal Bublík.

Chotíkovské zachránil střídající Lopata

Hrobníkovi z lopaty už v pátek večer utekli fotbalisté Chotíkova, kteří v domácí konfrontaci s Vejprnicemi prohrávali ještě osm minut před koncem o dvě branky, ale díky střídajícímu Lopatovi dokázali duel protlačit až do penaltového rozstřelu. V něm po výhře 9:8 slavili druhý bonusový bod. „Pro nás to jsou dva plusové body. Vyrovnávali jsme až z posledního útoku a celkově byly Vejprnice v utkání aktivnější, vypracovaly si více šancí. Penalty pak byly dlouhé, už se pomalu stmívalo, bylo jedenáct sérií a vystřídali se i oba gólmani. Pro nás šťastné vítězství,“ procedil hrající trenér Chotíkova Petr Kučera.

28. kolo FORTUNA divize A: FC Rokycany - SENCO Doubravka 0:1.
OHLASY Z DIVIZE: Derby rozhodla jediná branka, Mýto přejelo Jindřichův Hradec

K penaltám, navíc po stejném výsledku, dospělo také utkání mezi domácím Nepomukem a Černicemi. Ze dvou bodů se radovali domácí. „Jsme rádi, že už jsme zachráněni, pokud tedy Domažlice budou chtít postoupit do divize. Jinak v Nepomuku byla remíza spravedlivá. Hrálo se nahoru, dolů. Přesto jsme mohli vyhrát, ale bohužel jsme inkasovali před koncem po nedůslednosti v obraně,“ mrzelo velezkušeného kouče Černic Petra Kurala.

TJ Jiskra Domažlice - Motorlet Praha 1:2 (28. kolo ČFL A).
FOTO, OHLASY: Nešťastná porážka s pocitem křivdy, postupový sen se rozplývá

Šlágr 28. kola mezi Nýrskem a Horní Břízou vyhráli Optici i díky dvěma zásahům Imricha Vargy 2:1 a dvě kola před koncem sezony zůstávají na druhé příčce. Horní Bříza klesla na páté místo - přeskočily ji Radnice, které vyzrály na Tlumačov (4:1). Ve zbývajících zápasech kola zdolala Lhota hosty ze Zruče 2:1 a fotbalisté Holýšova přehráli v okresním derby poslední Staňkov 3:1.

Chotíkov - Slavia Vejprnice 2:2

PK: 9:8. Poločas: 0:1. Branky: 82. a 90. Lopata - 40. Bayer, 76. Kotva. Rozhodčí: Schneider - Krůs, Šlauf. ŽK: 1:0 (22. Kellner). Diváci: 50. Chotíkov: Bejdák - J. Vlk, Klepal, Rubricius (46. Cirok), Kellner (46. Lopata), Vomáčka, M. Míka (69. Michal Prais), B. Buchta, Kučera, Adlt (65. Vild), Huml. Trenér: Petr Kučera. Vejprnice: Vavrík - Heindl, Dvořák, Baxa, Rada, Majerčík (90. Herzog), Bayer, Kotva, L. Kuhajda, Puhlovský, Heller. Trenéři: Lukáš Paul a Roman Baxa.

Rapid Plzeň - Jiskra Domažlice B 6:3

Poločas: 2:2. Branky: 20., 77. a 90. Ungr, 7. Klekner, 63. Čupalka z penalty, 79. Buček - 33. Petráš, 42. D. Soupír, 75. Hojda z penalty. Rozhodčí: Hájek - Jakš, Havránek. ŽK: 4:2 (42. Čupalka, 42. Harmady, 44. Klekner, 50. Ungr - 41. Zámostný, 83. Copák). ČK: 0:1 (82. Kubr). Diváci: 88. Rapid Plzeň: J. Liška - Buček, Kořenek, J. Kadlec, Klekner, Čupalka, Harmady, Ungr, Ježek, Holík (90. Řezníček), Nový. Trenér: Pavel Šimsa. Jiskra Domažlice B: Červený - Hojda, Sedláček, Sloup, D. Soupír, T. Frček (46. Förster), Hoang, Zámostný, Petráš (56. Vitoň), Copák, Kubr. Trenér: Roman Pekhart.

Nýrsko - Horní Bříza 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 71. a 72. I. Varga - 81. Sedlecký. Rozhodčí: Cupl - Bureš, Petrželková. ŽK: 1:3 (62. M. Brož - 50. S. Rous, 52. J. Šmíd, 62. Lavička). Diváci: 120. Nýrsko: Jarolím - Antonovics, J. Pavlík, T. Kohout, I. Varga, T. György (89. Göndör), Z. Mašek (60. K. Kalivoda ml.), Čanecký, M. Brož, Kotlan, Bastl (60. I. György). Trenér: Karel Kalivoda st. Horní Bříza: Schimmer - Sedlecký, P. Voves, Lavička, Koudele, S. Rous, J. Šmíd, Do Thanh Tung, Netáhlo, Kraček, Paukner. Trenér: Stanislav Kapr.

Lhota - Zruč 2:1

Poločas: 2:0. Branky: 20. Kouřil, 34. Horník - 69. Kubeš. Rozhodčí: Bogdan - Říha, Schveinert. ŽK: 5:3 (59. a 78. Šroubek, 69. J. Kohout, 86. Kotrnoch, 90+3. Bláha - 52. A. Král, 86. Kubeš, 90+4. Lang). ČK: 1:0 (78. Šroubek). Diváci: 111. Lhota: Bláha - Záhrobský, Horník (63. Eliášek), Zdvořáček, Adam Vlček, P. Suda (90. Langer), Šroubek, Kotrnoch, J. Kohout, Kostka, Kouřil (75. V. Suda). Trenér: Petr Nykles. Zruč: M. Zach - M. Fryček, Pavel, Kastelic (91. Klail), Korous, Kubeš, D. Král, Tobrman, A. Král, Lang, Sperl (90. F. Korelus). Trenér: Jan Kraus.

Nepomuk - Černice 2:2

PK: 5:3. Poločas: 0:1. Branky: 46. Chalupný, 86. Kašpar - 45. P. Eger, 75. Peterka. Rozhodčí: Mudra - Mazanec, Schneider. ŽK: 1:1 (44. A. Viktora - 43. Mastný). Diváci: 200. Nepomuk: Flandera - Panc, Voráček, Chalupný (60. R. Rous), Skala (60. D. Šmíd), Kozák, J. Vosyka, J. Kalabza, Knapp, Kašpar, A. Viktora (63. Sládek). Trenér: Josef Viktora. Černice: Gottwald - Chvojka (75. Miletínský), Švejda, Pinc, P. Eger, J. Müller, Hrach, Peterka, Petr, Zelinski, Mastný. Trenér: Petr Kural.

Stříbro - Bolevec 1:2

Poločas: 0:2. Branky: 65. Paškan vlastní - 7. Krchov, 10. M. Pelnář. Rozhodčí: Kříž - Smitka, Šálková. ŽK: 1:2 (45. Gontkovič - 47. Volek, 90+1. Loula). Diváci: 85. Stříbro: Dolejš - Vejvoda, Marek Vyšín, Dyk, Gontkovič (62. Pašek), P. Žíla, R. Skopový, Kolena, Kertis, Pavlas, Tůma. Trenér: Lukáš Pleško. Bolevec: Tolkner - Winkelhöfer, M. Pelnář, Volek, Bublík, J. Fryček, Bgo (68. Loula), Šnaider, Paškan, Jaroš (79. Kovář), Krchov (62. Šplíchal). Trenér: Michal Bublík.

Tlumačov - Radnice 1:4

Poločas: 0:2. Branky: 89. L. Svoboda - 7. L. Aubrecht, 32. M. Svoboda, 49. Poláček, 51. Huttr. Rozhodčí: Šlajs - Fencl, Říha. ŽK: 2:0 (60. Žák, 78. Wolf). Diváci: 115. Tlumačov: Pejsar - Leitl (11. L. Svoboda), M. Váchal, J. Korelus (60. Pfeifer), Žák, Wolf (86. T. Čadek), T. Šindelář, M. Frček, Kobes, Malík, Sobotník (60. Rottenborn). Trenér: Pavel Čadek. Radnice: Volák - Klír (65. Fencl), Rýdl, L. Brož, Poláček (72. P. Aubrecht), Huttr, Krč (79. Draský), M. Svoboda (79. Kofroň), Valenta, P. Spěváček, L. Aubrecht. Trenér: Pavel Aubrecht starší.

Holýšov - Staňkov 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 32. Šperl, 64. J. Vítek, 74. Černohorský - 59. Hrdina. Rozhodčí: Bína - Strolený, Brůha. ŽK: 2:2 (64. Černohorský, 88. Havlíček - 74. Drudík, 88. Hodan). Diváci: 255. Holýšov: Třeštík - Zavadil, Trhlík (58. Juráš), Černohorský, T. Vítek (58. J. Vítek), Valachovič, Šperl, Michálek, Kraus (79. Havlíček), Štěpán, Staněk. Trenér: Jiří Jakš. FK Staňkov: Jánský - Vrba, Dolejš (81. Mařík), Mifek (42. Drudík), Šimůnek (46. Pitipáč), Hrdina, Kubina, Arrammach (61. Kolros), Bozděch, Hodan, Doležal. Trenér: Vladimír Kukla.