„Nepovedený zápas, zejména první poločas. Soupeř si postoupit zasloužil, byl lepší," uznal sportovně Michal Marek, jediný střelec švihovského mužstva. K utkání se později vyjádřil i trenér Adam Popelka a vesměs potvrdil slova svého klíčového muže sestavy.

Fotbalisté FC Švihov (na archivním snímku hráči v bílých dresech) podlehli v rámci 2. kola Poháru PKFS favorizovanému Horšovskému Týnu 1:4.
Švihov nestačil na favorizované Dynamo a cesta krajským pohárem pro něj skončila

„Tato prohra je naprosto zasloužená, soupeř byl velmi kvalitní. Řekl bych, že jsme potkali suverénně nejlepšího protivníka v přípravě," ocenil výkon Horšovského Týna. Záhy ale poznamenal, že jeho tým Dynamu hodně pomohl. Vlastním přednesem. „Náš výkon zejména v první půli byl velmi špatný. V úvodu zápasu nám nešlo vůbec nic, v naší hře bylo strašně chyb i laciných ztrát a takový soupeř, na kterého jsme narazili, to potrestal," konstatoval smířlivě.

Zimní příprava 2024: SK Rapid Plzeň (na snímku fotbalisté v černých dresech) - FK Okula Nýrsko 4:0 (2:0).
FOTO: Okula na závěr přípravy neuspěla. Musíme se zlepšit, apeluje mladík Taušek

Ve druhém dějství se jeho družina výrazně zlepšila, ale na zvrat neměla. „Do druhého poločasu jsme udělali několik změn a začátek nám vyšel, konečně se hrálo tak, jak jsme si řekli, ale bohužel místo toho, abychom se dostali na kontakt, tak jsme nedali šance a soupeř z brejku zvýšil na 3:0. Závěr jsme dohrávali v deseti, kdy byl vyloučen Radek Sláma," připomněl. Paradoxně pak přišlo snížení, ale Horšovský Týn čtvrtým gólem potvrdil postup mezi TOP 8.

„Pro naše kluky to byla velká škola. Porážka přišla v pravý čas, po minulém týdnu se zase vrátíme na zem a budeme tvrdě pracovat," dodal Adam Popelka. „Nám nezbývá nic jiného, než dál tvrdě pracovat a pokračovat v nastavené cestě," souhlasil fotbalista Michal Marek se svým koučem.

Zimní příprava 2024: FK Junior Strakonice U15 - FK Horažďovice U15 (na snímku fotbalisté v bílých dresech) 2:0.
Mladíci Horažďovic v generálce neuspěli, zajímavý mač vyhrály Strakonice