Velice zajímavé pohárové utkání bylo k vidění ve Švihově, kam přijela Sušice. Ta po prvním poločase prohrávala o dvě branky, ale nevzdala se a po změně stran dokázala utkání srovnat. V prodloužení ale měli jednoznačně navrch domácí, kteří třemi góly překlopili misky vah na stranu svého týmu. „Nastoupili jsme trošičku v obměněné sestavě. Některé hráče jsem nechal odpočívat a šanci dostali kluci, kteří tolik nehrají," vysvětlil trenér Švihova Adam Popelka.

close Fotbalisté Švihova (na archivním snímku hráči v černých dresech a oranžových trenýrkách) porazili domácí Hrádek vysoko 5:1 a jsou v čele tabulky. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Fotbalisté Švihova (na archivním snímku).

„V prvním poločase jsme hráli skvěle, dali jsme dvě branky a do kabin jsme šli spokojení. Ve druhé půli jsme ale na chvilku vypadali z role, soupeř snížil a čtvrt hodiny před koncem krásnou střelou z pětadvaceti metrů srovnal. V prodloužení podle mě rozhodla naše lepší fyzická připravenost. Sušici jsme dali tři góly a slavíme postup," doplnil navýsost spokojený Adam Popelka.

Dibrivnyi řídil vítězství Dynama, postup slaví i Koloveč

V dalším zápase potvrdili roli favorita fotbalisté Nepomuku, kteří se ale na postup pořádně nadřeli. Na hřišti FK Žákava srovnali na 2:2 až v závěru a vítězství si vystříleli v dramatickém penaltovém rozstřelu. Končí naopak Nýrsko, které na půdě Horšovského Týna nezvládlo první poločas (0:4) a nakonec prohrálo 2:4. Hrdinou domácího celku z Domažlicka se stal vyhlášený útočník Mykola Dibrivnyi, jenž vstřelil všechny čtyři branky.

close Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku fotbalisté v modro-bílých dresech) prohráli v Horšovském Týně utkání 1. kola Poháru PKFS a končí. info Zdroj: David Koranda zoom_in Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku fotbalisté v modro-bílých dresech).

Do dalšího kola se nepodívá ani plzeňský Smíchov, který dostal na hřišti v Úněšově tenisového kanára. Spokojenost naopak panuje v táboře Košutky, Postřekova, Tlučné a Kolovče. Slavoj sice na hřišti Mrákova prohrával ještě dvacet minut před koncem 0:2, ale nakonec vyhrál 4:2.

Radnice loupily na Lopatárně, Bolevec uspěl na Slovanu

Velmi cenné tři body do tabulky krajského přeboru si na svoje konto připsali fotbalisté Radnice, kteří v předehrávce 9. kola zdolali domácí Rapid Plzeň 4:3.

close Fotbalisté TJ Sokol Radnice (na archivním snímku hráči v červených dresech) remizovali s béčkem divizního Petřína 2:2. info Zdroj: Jaroslav Kreisinger zoom_in Fotbalisté TJ Sokol Radnice.

„Do Plzně jsme jeli s pokorou, protože jsme věděli, že domácí mají velmi mladý a silný tým. Rapid celý zápas prakticky diktoval tempo hry, držel míč častěji na svých kopačkách a měl optickou převahu. My jsme i vzhledem k absencím změnili rozestavení i taktiku, a vyčkávali jsme. To se nám nakonec vyplatilo a domů si vezeme pro nás neuvěřitelné tři body," rozplýval se bezprostředně po mači kouč hostujícího celku z Rokycanska Pavel Aubrecht.

V nejmenším okrese Plzeňského kraje slaví i díky vítězství rezervního týmu FC Rokycany, který v předehrávce 13. kola I. B třídy smetl Mladotice 6:0. A venku uspěl i Bolevec, který přehrál v předehrávce 9. kola I. A třídy Slovan Plzeň 3:1.

Fotbalový servis - sváteční čtvrtek v kraji

Pohár PKFS, 1. kolo: Švihov - Sušice 5:2 po prodloužení (2:0, 14. M. Petelík, 34. Kodýdek vlastní, 95. J. Sláma, 100. V. Petelík, 115. Pham Quyet Tien - 49. Míčka, 75. Král), Starý Plzenec - Košutka Plzeň 1:3 (1:1, 16. Brejcha - 36. a 74. Blažejovský, 85. Trnka), Horšovský Týn - Nýrsko 4:2 (4:0, 11., 20., 23. a 37. Dibrivnyi - 64. Vágner, 88. Kalivoda z penalty), Postřekov - Dobřany 2:1 (0:1, 62. Souček, 78. Dufek - 20. Š. Mertl), Bělá nad Radbuzou - Tlučná 0:8 (0:3, 16. a 24. Soukup, 33. a 70. Kouřil, 53. a 83. Folk, 72. Stehlík, 77. Polák), Žákava - Nepomuk 2:2 (2:4 na penalty, 2:1, 6. Kašpar, 26. T. Nekola - 44. Tříska, 82. Kašpar), Mrákov - Koloveč 2:4 (1:0, 33. Duffek, 57. Čácha - 69. a 71. Grajciar, 78. Královec, 81. Tumpach), Úněšov - Smíchov Plzeň 6:0 (2:0, 23. a 66. Tureček, 13. Hlous, 59. Hranáč vlastní, 77. Bouda z penalty, 79. Nechutný).

Krajský přebor, 9. kolo: Rapid Plzeň - Radnice 3:4 (2:2, 35. a 45. Drtil, 90+4. Pešek - 14. Svoboda, 30. L. Brož, 56. M. Krč, 77. Habr). I. A třída, 9. kolo: Slovan Plzeň - Bolevec 1:3 (1:0, 34. Cigler - 73. Poliščuk, 84. Bublík, 89. Bezděk). I. B třída, skupina C, 13. kolo: Rokycany B - Mladotice 6:0 (2:0, 18. Nový, 32. J. Drábek, 63. Karlíček, 83. Pergl, 87. Holek, 90. Ryba).