Díky zásahům Imricha Vargy a Daniela Kotlana se dostali ambicióznímu soupeři na dostřel, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. I přes porážku ale Okula, která prohrála druhé domácí utkání v řadě o jeden gól, rozhodně nemá za co stydět.

„Před zápasem jsme udělali změny v defenzivě. Byla to jakási reakce na předchozí utkání se Lhotou, které jsme prohráli. Jenomže to se nám moc nepovedlo. Ano, soupeř ukázal svojí velkou kvalitu, ale čekali jsme, že nás bude více přehrávat. Jenomže vedl 3:0, když trestal naše chyby právě v obraně,“ posteskl si trenér Nýrska a srdce klubu Okuly Karel Kalivoda.

close 6. kolo krajského přeboru mužů: FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modro-bílých dresech) - FK Tachov 2:3 (0:3). info Zdroj: Aneta Kalivodová zoom_in 6. kolo krajského přeboru mužů: FK Okula Nýrsko - FK Tachov 2:3 (0:3).

O poločasové přestávce přišla v kabině drobná rozmluva, dost možná, že i malinká bouřka a do druhého dějství na trávník vyběhlo jiné Nýrsko – nechybující, zodpovědné, aktivní, lačnící s výsledkem ještě něco udělat. Inu, zkrátka při chuti. „Vrátili jsme se k původnímu složení stoperské dvojice, ale hlavně jsme už neměli co ztratit. Snížili jsme, což byl pro nás takový impuls, díky němuž kluci zjistili, že Tachov není neporazitelný," vysvětlil Kalivoda.

Druhá branka přišla v 86. minutě, ale ještě zbývalo relativně dost času na vyrovnání. „Ale třetí branku jsme už bohužel nepřidali. Možná i proto, že rozhodčí nastavil jenom jednu minutu, přičemž ošetřování i střídání zabralo mnohem více,“ postěžoval si, ale i přes porážku zkušený lodivod Nýrska své svěřence chválil. „Zejména ve druhém poločase kluci podali vynikající výkon, já je musím pochválit a poděkovat jim, což jsem ostatně udělal už po utkání. Celkově to byl kondičně velmi intenzivní zápas, který jsme při troše štěstí mohli nakonec zremizovat,“ doplnil k hodnocení Kalivoda, trenér Okuly Nýrsko.

Fotogalerie: OHLASY Z PŘEBORU: Lhota po třech letech remizovala. Tachov se o výhru strachoval

„Nicméně Tachov i přes to, že jsme jej ve druhém poločase téměř do ničeho nepustili, ukázal, že je na prvním místě právem. V první půli byl výborný, kvalita jeho hráčů je na krajský přebor nadstandardní,“ uznal kouč.

Fotogalerie: Okula trápila obra. Kluky musím pochválit, říkal i přes porážku trenér Kalivoda

Fotbalisté Nýrska díky druhé porážce v sezoně klesla v tabulce nejvyššího přeboru Plzeňského kraje na osmé místo, ale na aktuálně pátý Nepomuk ztrácí jen dva body. Polepšit si mohou už o víkendu, kdy zajíždí na hřiště Holýšova. Souboj s týmem, který v osmém kole uspěl na Rapidu 2:0, začíná v neděli již úderem půl jedenácté ranní. Jak následující utkání v Holýšově dopadne? 

FK Okula Nýrsko - FK Tachov 2:3

Poločas: 0:3. Branky: 78. Varga, 86. D. Kotlan – 36. a 39. Hudec, 14. A. Kořínek. Rozhodčí: Adámek – Kříž, Schveinert. ŽK: 0:2 (72. Nieves, 89. Habart). Diváci: 90. FK Okula Nýrsko: Jarolím – Antonovics (68. I. György), Vlček (80. Výtisk), Pavlík, Varga, Vávra (68. Šimon Švec), K. Kalivoda mladší, Mašek (46. D. Kotlan), Čanecký, Brož, M. Bastl. Trenér: Karel Kalivoda starší. FK Tachov: Langr – A. Kořínek, Bulaiev, Umanskyi, Habart, Viterna, P. Kořínek, Hudec, Vejvoda, Sláma (36. Nieves), Braun. Trenér: Jaroslav Pták.


Načítám tabulku ...