Janovičtí coby druhý tým uplynulého ročníku elitního přeboru Klatovska sice úvodní utkání před vlastními fanoušky vyhráli 3:2 a v odvetě ještě na začátku druhé půle vedli o jeden gól, ale domácí se nevzdali a třemi zásahy v rozmezí 56. a 78. minuty dokázali nepříznivě vypadající výsledek otočit. O jedinou branku tak na úkor Janovic udrželi krajskou I. B třídu i pro nadcházející sezonu, zatímco Dukla bude znovu válčit „jen“ ve vodách nejvyšší soutěže Klatovska.

Zatímco úvodní utkání proti Chodskému Újezdu (modří) fotbalisté Janovic (žluté dresy) zvládli, odvetu už nikoliv. V příští sezoně si tak zahrají znovu jen okresní přebor.Zatímco úvodní utkání proti Chodskému Újezdu (modří) fotbalisté Janovic (žluté dresy) zvládli, odvetu už nikoliv. V příští sezoně si tak zahrají znovu jen okresní přebor.Zdroj: Jindřich Schovanec

Janovicím v nedělním klíčovém souboji letošního ročníku citelně chyběl zkušený "hokejový" útočník Patrik Petruška, jenž v prvním utkání vstřelil v 86. minutě vítěznou branku svého týmu. Toho sice gólově nahradil Marek Švůgr, jenž se v úvodním poločase rozhodující bitvy trefil hned dvakrát, ale na úspěch v podobě vysněného postupu ani jeho gólový počin nestačil.

(Ex)klatovský fotbalista Jan Zajíček.
Klatovský kanón dává sbohem! Speciální díky patří trenérovi i Tondovi, říká

V příští sezoně I. B třídy ovšem i tak bude mít okres Klatovy bohaté zastoupení. Soutěž totiž budou hrát Horažďovice, Měcholupy, Chanovice, Bolešiny, Strážov, Svéradice, Pačejov, Svatobor Hrádek a béčko divizního SK Klatovy 1898.

TJ Chodský Újezd – FK Dukla Janovice 4:2

Poločas: 1:2. Branky: 22. Petr Pikl, 56. Trejbal, 63. Kurčík, 78. D. Čoka – 25. a 34. Švůgr. Rozhodčí: Křen – Kulhánek, Velíšek. Čtvrtý rozhodčí: Flesar. DFA: Kvasnička. ŽK: 4:3 (39. Kurčík, 53. Čepelák, 70. Trejbal, 75. D. Čoka – 55. Drmola, 62. Špindler, 70. Vild). Diváci: 110. Hřiště: Horní Jadruž. TJ Chodský Újezd: Čepelák – Beneš, D. Čoka, Lončík, Trejbal, Janda (86. Šiler), Ladislav Pikl (89. E. Čoka), Josef Pikl, Petr Pikl, Kurčík, Trejbal. Trenér: Pavel Opava. FK Dukla Janovice: Martínek – Bohatý, Drmola, Jůzek, Špindler, Raišl (74. Mandák), Kotlan, Švůgr, Urban, Vild (86. Slivoň), Zhvakin (67. Šveňha). Trenér: Luděk Hořejší. První utkání: 2:3 (postupuje Ch. Újezd).

Baráž o I. A třídu, odveta: FK Svéradice (zelení) - TJ Sokol Malesice 1:2 (1:0), první utkání: 1:3 (postupují Malesice).