Než se domácí tým, který ještě v minulé sezoně hrál I. A třídu, rozkoukal, tak prohrával. Po brankách hostujících střelců Linharta, Sekyry a Jiřiny ztrácel na svého soka ve 24. minutě už tři branky. „Do zápasu jsme vstoupili ostudně bez bojovnosti a celkově bez chuti hrát fotbal,“ lamentoval v hodnocení Jiří Dolejš, zkušený fotbalista a zadák domácího Mochtína. „Naštěstí hosté pak částečně polevili ze svého extrémně nátlakového fotbalu, my naopak přidali a stačili ještě do konce prvního poločasu vstřelit snižující branku,“ oddechl si Dolejš.

A hned po čtyřech minutách druhé půle a dvou slepených brankách Jaroslava Pretzelmayera bylo vyrovnáno. A když už to vypadalo, že se body v neděli večer ve sportovním areálu TJ Sokol Mochtín budou dělit, udeřili domácí borci počtvrté. V 90. minutě se do průniku dostal Jan Žiak, který na hranici penalty vybídl Šafránka, a ten nezaváhal a vystřelil svému týmu cenné tři body.

close Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech) prohrávali s Hrádkem už o tři branky, ale nakonec dokázali skóre otočit. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech) prohrávali s Hrádkem už o tři branky, ale nakonec dokázali skóre otočit.

„Pro diváky zajímavé utkání, které se na rozdíl od některých předchozích soubojů s tímto soupeřem hrálo férově,“ doplnil k zápasu čtyřicetiletý stoper Mochtína Jiří Dolejš. Černou kaňkou na jinak skvělém utkání je zranění tří hráčů – domácí Jakub Lysek a hostující Radek Kočí s Tomášem Linhartem si poranili kolena, přičemž hned dvakrát musela do Mochtína vyjíždět záchranka.

„Přišli jsme o další dva zraněné hráče, jsme v personální krizi, příště si asi budu muset nazout zase kopačky já s Liborem Kutilem“ žehral trenér hrádeckých fotbalistů Jiří Brabec, který o zápase v Mochtíně nejprve mluvit moc nechtěl, ale pak dramatickou bitvu přece jen zhodnotil. „Jsem vytočený ještě teď,“ začal.

„Soupeře jsme měli dobře přečteného, věděli jsme, co bude hrát a podle toho do zápasu také nastoupili. Vysoko jsme presovali, hráli nátlakově a po 25 minutách jsme vedli 3:0,“ popisoval kouč Hrádku s tím, že i kouč Mochtína uznal, že je jeho tým zralý na ručník.

close Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech) prohrávali s Hrádkem už o tři branky, ale nakonec dokázali skóre otočit. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v červených dresech).

„Jenomže pak jsme dostali po naší chybě gól do šatny, a přestože jsme kluky o poločase upozorňovali, že domácí na nás budou chtít vlítnout, malinkou chvíli po začátku druhé půle srovnáno. V závěru jsme pak měli obrovskou šanci překlopit výsledek na svoji stranu, ale příležitost jsme nevyužili a soupeř nás záhy potrestal,“ kroutil hlavou Jiří Brabec. „Takhle špatně jsem nás snad ještě nikdy hrát neviděl,“ soukal ze sebe zkušený trenér strašně zklamaně.

TJ Sokol Mochtín – TJ Svatobor Hrádek 4:3

Poločas: 1:3. Branky: 47. a 49. Pretzelmayer, 41. Žiak, 90. Šafránek – 8. Linhart, 15. Sekyra, 24. Jiřina. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 4:1 (17. R. Smolík, 45. Strejc, 78. Gajdušek, 84. Bejvl – 60. Sekyra). Diváci: 80. Hřiště: TJ Sokol Mochtín. Sestava TJ Sokol Mochtín: Prokop – Gajdušek, Čeleda, Dolejš, Žiak, Bejvl, Staněk (60. Kapusta), Strejc (71. Osvald), Pretzelmayer, Lysek (12. R. Smolík), Šafránek. Trenér: Jaroslav Cihlář. Sestava TJ Svatobor Hrádek: V. Ryba – Gajdečka, Skála, Linhart (90+2. Pavlíček), Kutil, Kočí (80. Hanula), Jiřina, Sekyra (61. S. Ryba), Štěpán, Lužný, Fremund. Trenér: Jiří Brabec.


Načítám tabulku ...