Přestože svěřenci trenéra Radka Pikharta v 52. minutě inkasovali jako první, dokázali skóre nakonec otočit. Vítěznou branku vstřelil v 90. minutě Adam Panuš. „I když jsme prohrávali, tak jsem stále věřil, že můžeme uspět. Šance jsme si totiž vytvářeli,“ svěřil se Deníku lodivod lubského Startu.

Z archivu: Fotbalisté TJ Sušice (modří) porazili nováčka z Chlumčan 1:0.
Sušici vystřelil tři body benjamínek Míčka. Čím si dobíral svého spoluhráče?

„Pro úspěch ale bylo nesmírně důležité to, že jsme na vedoucí branku soupeře rychle odpověděli,“ připustil trenér fakt, že kdyby vyrovnávací branka z dílny zkušeného Daniela Šnoura nepřišla včas, konečný výsledek mohl být pro jeho mužstvo nakonec přece jen o něco smutnější.

Z archivu: Fotbalisté TJ Start Luby (červení) porazili Křimice 2:1.Z archivu: Fotbalisté TJ Start Luby (červení) porazili Křimice 2:1.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Jsme všichni moc rádi, že se nám podařilo odčinit porážku z prvního kola, a že jsme tentokrát naplno bodovali. Hráče musím pochválit. Byla tam z jejich strany bojovnost i nasazení. Naprostá spokojenost,“ prohlásil za půl roku již padesátiletý trenér TJ Start Luby Radek Pikhart, jehož družina odehraje následující utkání na horké půdě kralovického Sokola, kde na jaře (v květnu) minulé sezony prohrála 1:4, když dostala tři góly až v závěrečných dvaceti minutách. Souboj třetího kola druhé nejvyšší krajské soutěže je na programu na severu Plzeňska již tuto sobotu s výkopem v 10.15 hodin.

TJ Start Luby - FC Křimice 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 59. Šnour, 90. Panuš – 52. Kovačič. Rozhodčí: Jakš – Strolený, Brůha. ŽK: 1:4 (56. Čížek – 12. Havlíček, 40. Šváb, 65. Kovačič, 83. Kuneš). Diváci: 111. TJ Start Luby: Šít – Vejskal, Čížek (86. Jirotka), Šnour, Panuš, Holý, Maňas (65. Vozka), Křížek, Petrželka, Pivoňka, H. Pikhart (70. Blohmann). Trenér: Radek Pikhart. FC Křimice: Moravec – Dytrt, Kuneš, Kovačič, Pinc, Čejka, Szedmák, Čechura, Šváb, Grambal, Havlíček (62. Beneš). Trenér: Martin Bláha. Příští soupeř TJ Start Luby: Kralovice.

Martin Janda proměnil penaltu a zařídil klatovskému týmu vítězství 2:1 ve druhém kole divizní skupiny A nad Tochovicemi.