Vítěznou branku vstřelil minutu před koncem střídající Daniel Bálek, jenž byl přitom na hřišti pouhé tři minuty. „Obrovská euforie,“ neskrýval nadšení hlavní trenér Měcholup Petr Novák, jenž tým vede a připravuje společně ve spolupráci se svým kolegou Zdeňkem Zadražilem.

30. kolo I. A třídy: TJ Start Luby (červení) - Bělá nad Radbuzou 3:1 (1:0).

„V prvním poločase byly Chlumčany asi trošku více na balonu, ale na šance to bylo celkem vyrovnané. My jsme ovšem dostali malinko smolný gól a prohrávali 0:1,“ popisoval trenér Petr Novák průběh úvodního dějství. A když v 60. minutě navýšil náskok domácího mužstva Nohava, s tříbodovými akcemi TJ Měcholupy to v tu chvíli vypadalo poměrně dost bledě.

Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči v oranžových dresech) předvedli na hřišti Chlumčan neskutečný obrat.Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči v oranžových dresech) předvedli na hřišti Chlumčan neskutečný obrat.Zdroj: Jindřich Schovanec

Jenomže v 65. minutě vstřelil kontaktní branku David Novák a vyrovnání zařídil o osm minut později Dušan Bálek. A krásný příběh o vítězném zásahu Daniela z klanu Bálků již znáte. „Ve druhém poločase jsme si vytvořili šance, ale klíčový byl kontaktní gól téměř hned po druhé brance domácích. Nakonec jsme utkání dokázali otočit a zvítězili,“ doplnil k zápasu zkušený lodivod.

Jeho tým tak nováčkovskou sezonu v I. B třídě zakončil se ziskem jednapadesáti bodů a impozantním skóre 72:47 na čtvrtém místě.

Fotbalisté FK Horažďovice (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili Kasejovice 7:0 a díky lepším vzájemným zápasům s TJ Měcholupy slaví bronz.
Horažďovice si napravily reputaci, smetly domácí Kasejovice a berou bronz

Měcholupy sice získaly stejně bodů jako Horažďovice a dokonce měly lepší i skóre, ale doplatily na bilanci ze vzájemných zápasů. Čtvrté místo je i tak historickým počinem a prvotřídní senzací. „Sezona nám vyšla přímo nad očekávání. S trochou štěstí mohlo klapnout i to třetí místo, ale nestalo se tak. Nevadí. Celý ročník hodnotím velmi pozitivně, kluci zaslouží poděkování a pochvalu, jak to odkamali a jakým způsobem se na hřišti prezentovali,“ dodal na závěr povídání trenér měcholupských fotbalistů Petr Novák.

Měcholupský fotbal zažil celkově velmi úspěšnou sezonu, neboť rezerva TJ vyhrála IV. třídu a zaslouženě postoupila do okresní trojky. „Tímto bych chtěl našim klukům z béčka pogratulovat k tomuto úspěchu a popřát jim už nyní úspěšnou následující sezonu,“ řekl již minulý týden fotbalista A-týmu TJ Měcholupy Václav Kaas, jenž dal v letošním ročníku I. B třídy šest branek.

Keramika Chlumčany - TJ Měcholupy 2:3

Poločas: 1:0. Branky: 44. Vojáček, 60. Nohava – 65. D. Novák, 73. Dušan Bálek, 89. Daniel Bálek. Rozhodčí: Krůs – Adámek, Lapák. ŽK: 1:2 (21. Vojáček – 78. Veselka, 81. Kaas). Diváci: 100. Keramika Chlumčany: Regner – Vojáček, Milota, Jan Havlík, Kulhánek, T. Hrdlička (46. Šimána), J. Hrdlička, Tomášek, Potočník (88. Sýkora), Nohava, Něměček (76. Jakub Havlík). Trenér: Vladimír Kudláček. TJ Měcholupy: Kovařík – Zelenka, Veselka, Kaas, Jan Valečka (67. Jakubec), Dušan Bálek, D. Novák (88. Hybšman), Červený, Duchek, Bečka (86. Daniel Bálek), Jandečka (86. Miroslav Valečka). Trenér: Petr Novák.

30. kolo I. A třídy: TJ Sokol Mochtín (červení) - TJ Sokol Kralovice 1:0.