Zisk dvou bodů je ale pro kouče Nýrska, který byl na únorovém vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Klatovy mezi třemi nejlepšími trenéry, málo. „Bohužel, nestřílíme góly. A to opakovaně,“ zlobil se kapitán nýrské lodi.

A má k tomu důvod. Čtyři vstřelené branky ze hry za šest jarních zápasů, to je pro ofenzivně laděný výběr Nýrska vskutku tristní bilance.

Přitom první poločas sobotního utkání s nováčkem soutěže začal pro nýrské válečníky dobře. V 7. minutě se mohli domácí dostat do vedení. Jeden z tlumačovských borců však pokus nýrského střelce vyhlavičkoval z brankové čáry. O deset minut později už to ale bylo 1:0.

Domácí rychle přenesli hru z pravé strany na levou, kde operoval aktivní Čanecký. Ten si míč zpracoval a připravil kousek za šestnáctkou do výborné palebné pozice. Nádherně umístěnou ranou pak překonal hostujícího strážce svatyně. A to takovým stylem, že i pavoučí rodina v šibenici této branky si s okamžitou platností musela hledat nové bydlení.

Nýrsko bylo aktivnějším celkem a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Z pravé strany se na brankáře řítil jeden z domácích borců, ale v zakončení nebyl příliš přesný – trefil jen dobře postaveného brankáře. Těsně před poločasem se znovu připomněl Čanecký, jenž hrál velmi dobrý zápas. Autor první branky to zkoušel z velké dálky, ale tentokrát neměl přesně seřízená mířidla. Pálil nad.

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Vytvořili jsme si řadu brankových příležitostí, ale prosadili jsme se pouze jednou,“ hodnotil trenér Nýrska Karel Kalivoda. „V prvním dějství nás domácí jasně přehrávali,“ přitakal mu protějšek na lavičce Tlumačova Pavel Čadek.

Ve druhé polovině zápasu ale hosté přidali a i oni si vytvořili pár šancí. A v 70. minutě bylo vyrovnáno. Po pěkné přihrávce jednoho z hostujících záložníků se sám před gólmanem Moravcem zjevil Malík, jenž uspěl přesnou ránou k tyči. „Ve druhém dějství soupeř neměl co ztratit, a tak přidal. Dvacet minut před koncem vyrovnal. Přesto si myslím, že jsme zápas měli vyhrát. Lucák i Brož se objevili ve velké šanci. Ani jeden však nedokázal trefit prázdnou branku,“ smutnil kouč Kalivoda.

Utkání nakonec dospělo do penalt, které rozuzlila až jedenáctá série, ve které se trefil domácí Tomáš György, naopak tlumačovský Řezníček mířil pouze do břevna. „V naší situaci jsou dva body prostě málo. Koncovka nás ale trápí po celou sezonu, teď na jaře dvojnásob. Musíme se zvednout, proměňovat šance a začít vyhrávat. Máme teď těžký los a body zkrátka potřebujeme,“ dodal rozladěný trenér Kalivoda.

Nýrsko – Tlumačov 1:1

PK: 7:6. Poločas: 1:0. Branky: 19. Čanecký – 70. Malík. Rozhodčí: Homr. ŽK: 2:2. ČK: 82. M. Brož (Nýrsko). Diváci: 83.

Nýrsko: Moravec – Kotlan (46. Výtisk), Kopřiva, I. Varga, T. György, K. Kalivoda ml., I. György (72. Pavlík), Čanecký, Lužný, M. Brož, Lucák (85. Antonovics). Trenér: Karel Kalivoda st.

Tlumačov: Touš – Tesař, Wolf (78. Řezníček), Hruška, Pfeifer, Frček (67. Podestát), Hamor, Copák, T. Čadek (59. L. Svoboda), R. Šindelář, Malík. Trenér: Pavel Čadek.