Na domácím hřišti přivítali Lhotu. V zápase plném šancí nakonec svého soka z periferie Plzně přetlačili a zvítězili těsně 3:2.

„Za první poločas musím kluky pochválit. Hráli jsme dobře, vytvářeli si šance, ale bohužel jsme nebyli dostatečně efektivní, a tak bylo skóre jen 2:0,“ ohlédl se za úvodním dějstvím trenér Kalivoda.

„Nevyšel nám ale vstup do druhého poločasu. Během dvou minut jsme úplně zbytečně inkasovali,“ zlobil se zkušený kormidelník.

Lhota pak domácí zatlačila a v závěru vsadila všechno na jednu kartu. Tento styl hry nahrával domácím, kteří se opět dostávali do gólových příležitostí. „Několikrát jsme šli sami na brankáře, ale zase ta produktivita,“ litoval kouč.

Nýrsko porazilo Lhotu 3:2.Trenér Karel Kalivoda.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Na konci zápasu svítil na ukazateli skóre výsledek 3:2, ale konečný výsledek mohl být daleko výraznější.

„Když pominu naši špatnou koncovku, s výkonem hráčů jsem celkem spokojený. Odehráli jsme dobrý zápas. Nutno ale podotknout, že soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě a řada hráčů mu chyběla,“ uznal trenér.

Generálku na nový ročník nejvyššího přeboru Plzeňského kraje odehraje Nýrsko v pátek od 18 hodin doma proti jihočeské Blatné.

Okula Nýrsko - Lhota 3:2 (2:0)

Branky: Varga, T. György, Hájek. Sestava Nýrska: Jarolím - Hájek, Brabec, Kopřiva, Brož - Kalivoda, T. György, Bastl, Trumpeš - Varga, Pavlík. Střídali: Kotlan, Antonovics, Kohout, I. György.