Přitom v úvodu utkání a de facto v celém prvním poločase Malesice potvrdily, že nedávná vyrovnaná partie se Zručí (6:7) a také to, že v prvním kole pohárové soutěže vyřadili na penalty favorizovanou Horní Břízu, nebyla pouze náhoda.

Z archivu Deníku: Fotbalisté TJ Sušice (bílé dresy) nezvládli nedělní utkání 2. kola poháru PKFS, ve kterém podlehli doma Kaznějovu 0:3.
Sušice nestačila na Kaznějov. Selhali jsme především v koncovce, zní z klubu

„Zkoušeli jsme novou stoperskou dvojici, takže než si to sedlo, prohrávali jsme 1:2. Naštěstí se nám do konce prvního poločasu podařilo skóre otočit,“ oddechl si kouč Nýrska Karel Kalivoda. „Celkově byl prvním poločase kvalitní z obou stran. Malesice hrály tvrdě, ale férově, a hra se přelévala ze strany na stranu,“ popisoval zkušený lodivod dění na hřišti v prvním poločase.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili v nedělním 2. kole poháru PKFS Malesice 7:2 a na mistrovské jaro se naladili úspěšně.Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili v nedělním 2. kole poháru PKFS Malesice 7:2 a na mistrovské jaro se naladili úspěšně.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Po změně stran už na trávníku existovalo pouze jedno mužstvo, a tím byla Okula Nýrsko. Nakonec z toho bylo vítězství 7:2. „Soupeři ve druhé půli už trošku došly síly, čehož jsme my dokázali využít a stříleli góly,“ těšilo kouče Optiků. Jeho tým se tak úspěšně naladil na první jarní kolo, ve kterém Nýrsko přivítá plzeňský Rapid. „Pravděpodobně ovšem budeme hrát na umělé trávě v Sušici. V sobotu od 14 hodin,“ prozradil závěrem.

FK Okula Nýrsko - Malesice 7:2

Poločas: 3:2. Branky: 23. a 61. Tomáš György, 65. a 76. Varga, 32. Bastl, 42. Mašek, 57. Kohout – 20. z penalty a 27. Legát. Rozhodčí: Šálková – Špindlerová, Mifková. ŽK: 19. Antonovics – 34. Čech. Diváci: 10. Hřiště: UMT Domažlice. FK Okula Nýrsko: Toul – Brož, Pavlík, Antonovics, Čanecký (80. Karel Kalivoda mladší), T. György, Bastl, Trumpeš, Kohout, Výtisk (23. Mašek), Varga. Trenér: Karel Kalivoda. Sokol Malesice: Faltus – Čech, Václavík, Betinec, Žitek, Gita, Kepka, Legát, Schleis, Svoboda (70. Dlabač), Boguševskij. Trenér: František Otýs.

Zimní příprava: FK Junior Strakonice B - FK Svéradice 4:3 (zelenobílé dresy).
FOTO: Oslabené Svéradice v generálce padly, přesto v týmu panuje optimismus