Fotbalisté FK Okula Nýrsko se v posledních hodinách uplynulého týdne střetli na umělé trávě na Petříně s plzeňským Rapidem, pro který se naopak jednalo už o několikátý přípravný souboj. Nerozehranost na Okule nakonec nebyla moc znát, v pohledném utkání přetlačila svého soupeře z Plzně těsně 3:2.

Nýrsko přetlačilo Rapid. Výkon? Spokojenost, chválil Kalivoda. Potěšilo ho mládí

Dvakrát se střelecky prosadil Jiří Pavlík, o zbývající trefu se postaral Imrich Varga. V dresu Rapidu skórovali mladíček Pešek s Kamilem Veberem.

„Jsem maximálně spokojený s výkonem hráčů, ale i celkově z obrazu hry. Hrálo se ve velkém nasazení, k vidění byl fotbal nahoru dolů a celá řada osobních soubojů. Potěšili mě mladíci, kteří nastoupili. Pro některé to byl debut mezi muži. Občas dělali chyby technického charakteru, ale celkově podali dobrý výkon,“ pochvaloval si trenér fotbalistů Nýrska Karel Kalivoda, jehož naopak zklamali někteří starší borci, kteří z blíže nespecifikovaných důvodů chyběli.

„Ale vyříkali jsme si to. Jsem rád, že jsme se po měsíci kondiční fáze konečně dostali na hřiště. Příprava zatím až na pár drobností běží podle plánu,“ kvituje zkušený trenér Okuly.

close SK Rapid Plzeň vs. FK Okula Nýrsko (archivní snímek). info Zdroj: archiv Deníku zoom_in SK Rapid Plzeň vs. FK Okula Nýrsko (archivní snímek).

K zápasu se pro Deník vyjádřil také jeden z trenérského triumvirátu Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček. „Dobré utkání, a to z obou stran. Řekl bych, že my jsme byli bojovnější, důraznější, Nýrsko zase kvalitnější na balonu, fotbalovější a lepší v zakončení. A to nemluvím jen o gólech, ale také o rychlosti ve finální fázi,“ poznamenal zkušený matador na lavičce Plzeňanů, jehož tým do utkání nastoupil ve velmi omlazené sestavě. „Věkový průměr naší jedenáctky byl něco lehce přes jednadvacet let. Chyběly nám na hřišti zkušenosti, ale na to se rozhodně nechceme vymlouvat,“ říká Mysliveček.

Fotogalerie: Nýrsko přetlačilo Rapid. Výkon? Spokojenost, chválil Kalivoda. Potěšilo ho mládí

Rapid hraje další přípravné utkání ve čtvrtek od 18.00 hodin proti SK Petřín Plzeň, o týden později (od čtvrtka do neděle) odjíždí na soustředění do Sušice, kde se pak o víkendu utká s domácím týmem z I. A třídy. A Nýrsko? To by podle původního plánu mělo hrát v sobotu na UMT Sušice s Košutkou (I. A tř.).