Přitom po prvním poločase to na nevídanou kanonádu rozhodně nevypadalo. Mochtín poslal do vedení až ve 38. minutě ostrostřelec Jan Žiak a do kabin se šlo „jen“ za těsného vedení hostů.

Rapid Plzeň (černí) - TJ Zruč (modří) 1:3.
Další výhru Nepomuka řídil Knapp, Zruč uspěla na půdě plzeňského Rapidu

„V první půli jsme byli určitě lepším týmem, měli šance, ale dali jsme pouze jeden gól. Domácí hrozili především ze standardních situací,“ přemítal řízný stoper a zároveň hrající kouč Mochtína Jiří Dolejš.

„Po přestávce jsme na chvíli vypadli z role. Luby nás zatlačily, ale vyrovnat se jim naštěstí nepodařilo,“ ulevil si zkušený kormidelník.

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) smetli ve víkendovém zápase 8. kola krajské I. A třídy TJ Start Luby vysoko 6:0.Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) smetli ve víkendovém zápase 8. kola krajské I. A třídy TJ Start Luby vysoko 6:0.Zdroj: archiv Deníku

Zvrat v dění na hřišti přinesla až 60. minuta a druhá trefa rychlonohého Žiaka. „My potom byli velice produktivní a nakonec z toho bylo vítězství 6:0. Jsme za to pochopitelně moc rádi, ale musím říct, že výsledek je pro domácí až příliš krutý,“ pokračoval Dolejš v hodnocení nedělního střetnutí.

Klatovský fotbalista Jan Zajíček.
Zajíček pálil ostrými. Budu doufat, že to takhle půjde i nadále, přeje si snajpr

Hattrickem se blýskl Jan Žiak, dvě branky přidal Zbyněk Smolík a o zbývající trefu se postaral Tomáš Velek. Jak je důležité míti především Jana Žiaka si uvědomuje i kouč Sokola Mochtín.

„Honza je neskutečně rychlý hráč a podle mě v soutěži neexistuje obránce, který by mu rychlostně stačil. Když je zraněný nebo není stoprocentně v pořádku, je to hned znát. Určitě by měl i na vyšší soutěž, ale my jsme pochopitelně rádi, že je flegmouš a je tu s námi," chválí Dolejš svého kanonýra.

„Výbornou formu má momentálně také Zbyněk Smolík. On s Honzou jsou dva klíčoví hráči našeho mužstva,“ dodává zkušený borec.

TJ Start Luby - TJ Sokol Mochtín 0:6 (0:1)

Branky: 38., 60. a 71. Žiak, 80. a 90. Smolík, 82. Velek. Rozhodčí: Fillinger. ŽK: 3:2. Diváci: 150. TJ Start Luby: Šít – Basha (88. Beránek), Šleis, Voráč (88. H. Pikhart), Voráček (68. Blohmann), Petrželka, Vejskal, Šnour, Švec, Cole, Johánek (68. Holý). Trenér: Stanislav Skala. TJ Sokol Mochtín: Blahník – Lysek, Dolejš (79. Kapusta), Bejvl, Žiak, Čeleda, Velek, Gajdušek, Šafránek (77. Osvald), Smolík, Plánička (65. Pretzelmayer). Trenér: Jiří Dolejš.

archivní fotogalerie: SK Petřín Plzeň (černí) vs. SK Klatovy 1898 (modří).