„Podzim bych rozdělil na dvě části. V té první to nebylo ono. Měli jsme hodně absencí, zraněných, celá letní příprava byla strašlivá,“ řekl Javorský, jenž v Měcholupech plní roli hrajícího trenéra. „Špatná příprava se projevila hned v prvním zápase, ve kterém jsme podlehli domácím Horažďovicím jasně 0:4. V první půli to ještě šlo, ale ve druhém poločase nám rychle došly síly, domácí nás jasně přejeli a dali nám čtyři branky,“ zavzpomínal na úvodní utkání.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modrobílých dresech) zakončili podzimní část v krajském přeboru na šestém místě.
Po podzimu panuje spokojenost, hlásí Výtisk. Potěšil ho progres i chuť mladíků

V dalších dvou duelech jeho tým vyhrál, ale pak neuspěl v Blovicích a ve Švihově. „Postupem času jsme se i díky návratu některých hráčů zlepšili, ale výsledkově to nebylo ono. Až ve druhé půlce podzimu jsme najeli na vítěznou vlnu, stříleli hodně gólů a přestali je dostávat. Nakonec jsme se díky výborné sérii dostali na druhé místo,“ popisoval druhou část první poloviny ročníku.

Všechno pak odstartovala výhra ve Strážově, kde Měcholupy v rámci 6. kola uspěly 2:0. A pak si na svoje konto připsaly hned devatenáct z jednadvaceti možných bodů, přičemž nasázely úctyhodných šestatřicet branek a inkasovaly jedinou. „A na to chceme navázat i na jaře,“ přeje si Pavel Javorský.

Fotbalista a hrající trenér Měcholup Pavel Javorský dal na podzim dvacet branek. Nikdo ze tří skupin I. B třídy nebyl produktivnější.Pavel Javorský slaví jeden ze svých gólů.Zdroj: Jindřich Schovanec

Lepší než jeho mužstvo byly na podzim jen Horažďovice. „A ty pořád vidím jako jednoho z největších aspirantů na postup. Horažďovice mají kvalitní tým, který je dlouho pohromadě a vše doplňuje mladíky,“ chválil Javorský vedoucí tým tabulky s tím, že o postup se určitě popere ještě třetí Švihov, který je v soutěži sice nováčkem, ale ambice mu nechybí. A cíle Měcholup? „O mně se ví, že chci vyhrát každý zápas, ale cíle jako je postup si nedáváme. Chceme jít zápas od zápasu a skončit v tabulce co nejvýše,“ uvedl vynikající plejer.

Promo Kanonýr Deníku

Na závěr se ještě krátce vrátil ke svému podzimnímu gólovému počinu. Dvacet vstřelených branek je totiž více než solidní bilance. „Jsem fotbalista, sportovec, takže byl lhal, kdybych řekl, že mě to netěší. A asi jsem mohl dát i více gólů, ale některé dobré šance, které mi připravili spoluhráči, jsem zazdil,“ vybavuje si Javorský. „Ale kdo mě zná, tak ví, že já góly radši připravuji. Takže kdyby branky dával někdo jiný a byly vítězné, byl bych spokojený úplně stejně,“ doplnil šestatřicetiletý fotbalista, který si ve své kariéře zahrál třeba v Domažlicích, Sokolově, ale část své bohaté kariéry strávil i za hranicemi - v Německu.


Načítám tabulku ...
Trenér Švihov Adam Popelka.
Třetí místo? Nad očekávání, říká trenér Švihova po nováčkovské půlsezoně