O branky se postarali Jan Holý, Vojtěch Petrželka a jednadvacetiletý Tomáš Partyngl (z penalty), který se do Startu odstěhoval z divizních Klatov, ale jeho přestup ještě není oficiálně dotažený. „Zápas s Mrákovem pro nás začal velmi dobře. V prvních deseti minutách jsme šli do vedení po krásném gólu Jana Holého. Soupeře jsme kombinačně přehrávali a vytvářeli si zajímavé šance, přičemž Mrákov hrozil pouze z brejků," popisoval Tomáš Partyngl průběh prvního poločasu, který po pěkném průniku a faulu na Vojtěcha Petrželku proměnil nařízenou penaltu a zvýšil náskok už na 2:0. Ještě do konce prvního poločasu přidal třetí branku aktivní Petrželka a Luby měly vítězství na dosah.

 „Poločas ale už skončil tímto výsledkem a my jsme tak ve druhé půli hráli s komfortním náskokem. Ve druhém dějství jsme se snažili hlavně držet balon a kombinovat, ale vytvořené šance jsme bohužel nedokázali využít. I přesto jsme zápas dovedli do vítězného konce a nutno říct, že jsme si výhru zasloužili, protože jsme soupeře do ničeho nepustil a kromě našich chyb si Mrákov žádnou velkou brankovou příležitost ani nevytvořil," doplnil Partyngl k hodnocení. 

O víkendu se naopak nedařilo Svatoboru Hrádek, který prohrál s jihočeskou Blatnou vysoko 2:5. Fotbalisté Mochtína, kteří vloni spadli do I. B třídy, remizovali s Tlumačovem 3:3. Dodejme ještě, že v akci byla rezerva Startu Luby, který v okresním derby přejela záložní tým TJ Sokol Mochtín jednoznačně 10:1.