Hrdinou utkání se stal domácí Jan Brabec, jenž vstřelil dvě branky, o čestný úspěch Klatovanů se postaral v 75. minutě hry Lukáš Urs. Béčko Klatov je v aktuální tabulce deváté, ale svou pozici může vylepšit už v neděli od 15 hodin, kdy doma přivítá třetí Hrádek, který je na jaře naopak stoprocentní.

„Jak už to u nás bývá zvykem, prvních deset minut zápasu jsme úplně zaspali a tentokrát již v první minutě inkasovali po zbytečné chybě naší obrany. Celkově se první poločas nic extra zajímavého nestalo, my jsme kombinovali na svojí půlce, soupeř se velmi dobře posouval a žádnou přechodnou fázi nám bohužel neumožnil,“ připustil jednadvacetiletý klatovský záložník Tomáš Partyngl.

I. B třída, skupina B (16. kolo): FK Svéradice (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - TJ Dobřany 4:0.
FOTO: Výborný kolektivní výkon, pochvaloval si svéradický trenér Mikeš

„I přesto jsme do druhého poločasu šli s vědomím, že se zápasem ještě můžeme něco udělat, nicméně jsme klasicky inkasovali hned dvě minuty po začátku druhé půle,“ nechápal mladý fotbalista. „Zápas se i ve druhém dějství velmi podobal úvodním pětačtyřiceti minutám. V 75. minutě snížil Lukáš Urs, který pohotově přečetl špatnou rozehrávku obrany Chotěšova a svůj samostatný nájezd na gólmana vyřešil krásným lobem jako Karel Poborský. Tento gól nás přiměl otevřít hru natolik, že Chotěšov z rychlého brejku do neúplné obrany dokázal upravit na konečných 3:1,“ doplnil Partyngl k hodnoocení zápasu.

TJ Chotěšov – SK Klatovy 1898 B 3:1

Poločas: 1:0. Branky: 47. a 79. J. Brabec, 1. Kavka – 75. Urs. Rozhodčí: Kripner – Ruda, Molek. ŽK: 0:1 (30. B. Valeš). Diváci: 68. Sestava TJ Chotěšov: M. Vacek – Milička, Calta, Hönig, M. Brabec (84. Nohava), Kavka (89. L. Brabec), Multrus (79. Bednář), Zahoř, Schamberger, Braun, J. Brabec. Trenér: Jiří Multrus. Sestava SK Klatovy 1898 B: Herman – Barborka, Daněk, Kolerus, Kotáb, Urs, Partyngl, Korpa, Weber (52. Kopecký), P. Valeš, Pham. Trenér: Jan Ježek.


Načítám tabulku ...
TJ Svatobor Hrádek (modří), archivní snímek.
Body super, ale výkon byl slabý, uznal po další výhře Hrádku fotbalista Brabec