Lhota totiž ve druhém dějství přidala a také díky impotenci hostů živila naději na bodový zisk až do závěrečného hvizdu. Nepomuk ovšem přestřelku nakonec vyhrál 4:3 a společně s Rapidem Plzeň zůstává jediným týmem, který v letošní sezoně přeboru ještě neztratil ani bod. „Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě,“ uznal několik hodin po skončení duelu trenér domácí Lhoty Petr Nykles.

„My jsme měli strašidelný první poločas, ve kterém jste dostali tři góly, nic se nám nedařilo a kupili jsme chybu za chybou. Proti důraznému, rychlému a nepříjemnému soupeři jsme se těžko prosazovali,“ žehral 53letý lodivod.

„Ve druhém poločase jsme se i díky střídání dostali zpátky do hry a se štěstím mohli v nastavení i vyrovnat, ale asi by to bylo nespravedlivé. Nepomuk měl více šancí, jeho hráči šli snad osmkrát sami na branku, byli prostě lepší,“ doplnil Nykles s tím, že jeho tým se musí urychleně vrátit k tomu, co chce hrát, jinak bude mít v dalším pokračování probíhající sezony veliké problémy.

close TJ Sokol Lhota (žlutí), archivní snímek. info Zdroj: Deník/Filip Nekola zoom_in TJ Sokol Lhota (žlutí), archivní snímek.

A jak zápas hodnotili v táboře vítězného Nepomuku? Tak nějak podobně. „V první půli jsme hráli výborně. Dokázali jsme se třikrát gólově prosadit a spálili několik dalších tutových šancí,“ řekl Deníku kouč Josef Viktora.

„Lhota se ve druhé půli zlepšila, výrazně ji pomohla střídání, ale i tak jsme si vytvořili celou řadu dalších příležitostí, z nichž jsme bohužel proměnili pouze jednu. Zejména díky naší neproduktivitě to bylo otevřené až do konce, ale náskok jsme naštěstí uhájili, máme tři body a jsme spokojení,“ pokyvoval zkušený trenér fotbalového a zdá se, že rozjetého týmu z jihu Plzeňska.

Fotogalerie: Lhota prdla s Nepomukem. Zasloužená výhra hostů, uznal Nykles. Co řekl Viktora?

Nepomuk, který je po dvou kolech o skóre první, hostí v dalším kole nováčka z plzeňské Košutky, fotbalisty Lhoty zase čeká nesmírně náročný duel na hřišti Nýrska. Oba zápasy jsou na programu v sobotu od osmnácti hodin.

TJ Sokol Lhota – FK Nepomuk 3:4

Poločas: 0:3. Branky: 66. Petrželka, 82. Peterka z penalty, 88. Eliášek – 32. a 77. Kašpar, 11. Sládek, 44. A. Viktora. Rozhodčí: Petrželka – Bína, Petrželková. ŽK: 1:2 (12. Švehla – 90+4. A. Viktora, 90+5. Kalabza). Diváci: 105. Sestava TJ Sokol Lhota: Bláha – Petr (79. Eliášek), Horník, Peterka, Černý, Dyk, P. Suda (46. Kohout), Kotrnoch (79. V. Suda), Sulek (46. Petrželka), Marek, Švehla (79. Šroubek). Trenér: Petr Nykles. Sestava FK Nepomuk: Flandera – Berkovec (65. Pittr), Voráček, Skala, A. Viktora (79. Jára), Kozák, Sládek (79. Vladař), Michal Baran, Kalabza, Kašpar, Nový (73. Urbánek). Trenér: Josef Viktora.


Načítám tabulku ...