Utkání se mělo podle původního plánu odehrát v sobotu v Bolešinech, ale kvůli nepříznivému počasí a terénu v místním areálu bylo toto lákavé okresní derby na poslední chvíli přesunuto na klatovskou umělou trávu. Na ní se dařilo lépe "domácím hostům", kteří svého soupeře porazili 3:1.

„Asi to mohla být malinko naše výhoda, že se hrálo na naší umělé trávě, kterou známe," zamyslel se mladý klatovský fotbalista Matěj Škoch.

Ondřej Valeš - brankář SK Klatovy 1898 (na archivním snímku).
Bez práce nejsou koláče? Valeš v bráně přihlížel koncertu spoluhráčů a slavil

A byl to právě on, kdo se stal hrdinou utkání. Dal totiž dva góly a byl hlavním strůjcem dalšího tříbodového zisku Klatovských. „Za dva góly jsem určitě velice rád, zápas se nám povedl. Jsem ale také moc rád, že jsme si zachovali jakousi důstojnost a nenechali se soupeřem strhnout ke hře, která s fotbalem neměla nic moc společného," hodnotil utkání osmnáctiletý plejer. Klatovské béčko hraje v příštím kole doma proti Chotěšovu, který o víkendu potrápil vedoucí zálohu Přeštic. Bolešiny pro změnu čeká výjezd na půdu silných Blovic.

SK Bolešiny - SK Klatovy 1898 B 1:3

Poločas: 0:1. Branky: 73. Šmolc - 57. a 80. Škoch, 3. Urs. Rozhodčí: Stadler - Špiral, Drechsel. ŽK: 2:2 (65. Šilhavý, 70. Rückl - 52. M. Barborka, 65. Škoch). Diváci: 40. Hřiště: UMT Klatovy. SK Bolešiny: Simbartl - Kaiser (45. Matějka), Farný, Brtník, Stupka, Šilhavý (83. T. Novák), Rückl, Kolář, Šindelář (70. Bošek), Pitel, Šmolc. Trenér: Jiří Šmolc st. SK Klatovy 1898 B: Herman - Škoch, Urs, Kolerus, Javorský, M. Barborka (63. Jakub Potužník), Šťastný, Jan Potužník (45. Cibulka), Mareš (45. Korpa), Boublík, Kotáb. Trenér: Jan Ježek.


Načítám tabulku ...
Fotbalisté SK Klatovy 1898 (na snímku hráči v červených dresech z dva týdny starého zápasu doma proti Mariánským Lázním - 3:2) v sobotním utkání 20. kola FORTUNA divize A deklasovali ČLU Beroun jednoznačně 5:0.
Vítězný hattrick! Klatovští roztrhali bezzubý Beroun, doma mu nasázeli bůra