„Směrem do defenzivy jsme nepodali optimální výkon, nicméně do ofenzivy, zejména ve druhém poločase, jsme byli velice efektivní, a tak jsme naše příznivce odměnili vysokým a zcela zaslouženým vítězstvím," pochvaloval si si v hodnocení zápasu pro klubový web zkušený fotbalista Mochtína Jiří Dolejš.

„Nebýt navíc v prvním poločase několika doslova zazděných šancí, mohli si hosté domů odvést dvouciferný debakl. Za zmínku a pochvalu stojí pětigólový střelecký koncert Jardy Pretzlmayera," doplnil vysoký stoper domácích.

Mochtínští fotbalisté se díky třetí výhře v sezoně posunuli v tabulce béčkové skupiny I. B třídy Plzeňského kraje na čtvrté místo, přičemž na třetí Švihov ztrací pouhé tři body. Ty mohou získat už v sobotu (výkop je v 16.30 hodin) na půdě Svéradic, které mají po již uplynulém víkendu co napravovat. Svéradice totiž v 5. kole schytaly v okresním derby v Horažďovicích nemilosrdný debakl 1:9.

TJ Sokol Mochtín - TJ Sokol Losiná 7:3

Poločas: 2:1. Branky: 8. z penalty, 39., 57., 66. a 72. J. Pretzelmayer, 61. Z. Smolík, 80. Žiak - 30. L. Šindelář, 67. Gavora, 72. M. Šindelář. Rozhodčí: Fillinger - Šimek, Buchtelík. ŽK: 1:3 (87. Z. Smolík - 7. Bodanský, 74. M. Šindelář, 81. L. Šindelář). Diváci: 50. Sestava TJ Sokol Mochtín: Prokop - Gajdušek, Čeleda, Dolejš, Žiak, Bejvl, Strejc (81. Höfler), Šafránek (88. J. Smolík), Z. Smolík (88. Biedermann), R. Smolík, J. Pretzelmayer (81. Kapusta). Trenér: Jaroslav Cihlář. Sestava TJ Sokol Losiná: M. Albl - Pešek (63. Pech), Tobrman, Bodanský, Kozák, L. Šindelář, Matulka, Bajer, Hrach (46. Gavora), Šlais, M. Šindelář. Trenér: Pavel Novotný.