Přitom jeho svěřenci začali zápas solidně. Vytvořili si tlak a rychle se ujali vedení. „Bohužel jsme hned vzápětí inkasovali, což ovlivnilo náš výkon. Hráli jsme rozpačitě, v koncovce jsme byli nepřesní a pouštěli soupeře do zbytečných brejků, což bylo špatně,“ pokračoval v hodnocení šéf lavičky.

Nýrsko vs. Nepomuk 4:1.Zdroj: Aneta Kalivodová

Optikům ale výrazně pomohla poločasová přestávka, po které Nýrsko nasázelo tři góly. „V kabině jsme si to vyříkali a ve druhé půli jsme podali o poznání lepší výkon. Je ale pravda, že i za stavu 3:1 nás Nepomuk v posledních deseti minutách zatlačil, což bylo od něj sympatické, ale vítězství jsme si už pohlídali. V závěru ještě bezpečně po faulu na svou osobu proměnil pokutový kop kapitán Tomáš György,“ těšilo sympatického kormidelníka.

Zkušeného kouče potěšil také výkon mladého Jakuba Pavlíka, jenž vstřelil hattrick, i zlepšený výkon v defenzivě. „Kubu jsme poslali ze stopera do útoku, dal tři krásné góly, takže super. Ale i on se v první půli ztrácel v nepřesnostech,“ připustil kouč.

„Dozadu jsme stáhli Kubu Lužného, protože jsme v poslední době měli problémy v defenzivě. Potřebovali jsme vyztužit obranu a Kuba to splnil velmi dobře,“ chválil.

Nýrsko tak po dvou porážkách v řadě zabralo a vybojovalo druhé vítězství v sezoně. „Za to jsme fakt rádi, ale pořád mě moc mrzí domácí porážka s Holýšovem (1:2). V tomto zápase jsme totiž byli výrazně lepší, ale málo vpředu produktivní,“ doplnil kouč, jenž stále čeká na návrat zraněných borců Čaneckého či Výtiska.


Načítám tabulku …