Luby nakonec svého soka zdemolovaly vysoko 7:2 a slaví nejen druhé vítězství v nové sezoně, ale také posun na průběžnou sedmou příčku tabulky. „Věděli jsme, že Staňkov zatím na začátku sezony nemá výsledky, ale rozhodně jsme nechtěli nic podcenit. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a získali další tři body. Utkání jsme rozhodli prakticky během prvních dvaceti pětadvaceti minut, ve kterých jsme dali čtyři branky,“ zhodnotil zápas trenér Startu Radek Pikhart.

Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) porazili ve třetím kole I. B třídy domácí rezervu Klatov 3:1.
Měcholupy vezou z Klatov tři body. Klíčem byl parádní výkon v prvním dějství

Hrdinou utkání se stal zkušený fotbalista Jiří Matějka, jenž zaznamenal čtyři góly. Čerstvě třiatřicetiletý útočník Startu vstřelil první branku ve 23. minutě a šest minut po přestávce zkompletoval hattrick, když proměnil nařízenou penaltu. Svojí čtvrtou branku pak přidal v 64. minutě, o chvíli později ho trenér Pikhart vystřídal. „Raději, aby nedal více gólů,“ pousmál se trenér Startu, který už vyhlíží následující zápas. „Hrajeme znovu venku, tentokrát na Smíchově, který je první. Určitě nás nečeká nic jednoduchého, ale uděláme všechno pro to, abychom tam bodovali,“ slíbil fanouškům kouč Lubů.

FK Staňkov – TJ START Luby 2:7

Poločas: 1:5. Branky: 31. Pitipáč z penalty, 77. Šot – 23., 39., 51. z penalty a 64. Matějka, 13. Petrželka, 15. Řeřicha, 18. Cole. Rozhodčí: Adámek – Přibyl, Slabý. ŽK: 3:2 (41. Drudík, 76. Vrba, 83. Šot – 19. Partyngl, 78. Marek). Diváci: 100. Sestava FK Staňkov: Oulík – F. Dolejš, Drudík, Nejdl, Kopecký (83. Žáček), Vrba, Kubina, Pitipáč (85. Doležal), Záhoř (56. Liška), Šot, Tlustý. Trenér: Tomáš Doležal. Sestava TJ START Luby: Hromada (12. Šít) – Čipera, H. Pikhart, Čížek, Marek, Partyngl (76. Šalsa), Holý (59. Tomaka), Petrželka, Matějka (76. Pivoňka), Cole, Řeřicha (59. Vozka). Trenér: Radek Pikhart.

FK Horažďovice (žlutí), archivní snímek.