„Že jsem se dostal do nominace, to jsem se dozvěděl v pondělí večer. A samozřejmě tuším, kdo pro mě nejvíce hlasoval. Mám velkou rodinu, ta se určitě hodně zapojila. A pak určitě i kamarádi. Chtěl bych jim všem moc poděkovat," vyznal se ve čtvrtek večer benjamínek nýrské Okuly.

Fotbalisté SK Petřín Plzeň (na archivním snímku hráči v černých dresech) hrají na velikonoční pátek v Klatovech.
Klatovy? Bude to hlavně o bojovnosti, tuší Vodrážka. Ale cílem jsou tři body

Toho do nominace tak trochu protlačil spoluhráč Karel Kalivoda mladší, jenž jediným gólem rozhodl o výhře nad Nepomukem. „Pochvalu skládám zejména našemu mladému hráči Jirkovi Tauškovi, který předvedl svůj nejlepší výkon," řekl Kalivoda. „Pochvala vždycky potěší. Zejména od tak zkušeného hráče, kterým Karel Kalivoda bezesporu je. Tímto mu děkuji," kontroval skromně Jiří Taušek.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) porazili na domácím hřišti Nepomuk 1:0.
Kalivoda junior po Nepomuku: Zasloužená výhra. A ocenil výkon mladíka

Ten pak zhodnotil i samotný mač s Nepomukem, který se jemu (i týmu) povedl. A nakonec z toho bylo vítězství, první na jaře. „Byl to zápas, ve kterém jsme měli více ze hry, ale dost šancí jsme neproměnili. Hosté naopak naší branku ohrožovali pouze z nebezpečných protiútoků. Zápas nakonec rozhodl pokutový kop, který byl naprosto správně odpískán. Myslím si, že jsme zaslouženě získali tři body," prohlásil. Jiří Taušek se následně vrátil ještě ke svému vítězství v anketě. Bude ho něco stát? „No… něco takového už se řešilo na tréninku. Přesnou částku ještě nevím, ale Vargič (Imrich Varga) si na ni určitě dá záležet," culí se fotbalista, který se už ale poctivě připravuje na sobotní utkání s Košutkou, jehož dějištěm bude přírodní trávník v Ledcích na Plzeňsku. „Bude to těžký zápas, ale my si jedeme pro tři body," hlásí mladík odhodlaně.

FORTUNA divize A, 19. kolo: FK Slavoj Český Krumlov - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) 4:0 (2:0).
Kam za fotbalem? Hrají se divize, krajské soutěže i okresní přebor a III. třída