Hattrickem se o to zasloužil třicetiletý Jaromír Králík, pro kterého se jednalo o nejpovedenější zápas letošní sezony. „Je škoda, že to přišlo až v posledním zápase podzimu, že není na co navázat," pousmál se v rozhovoru pro klubový facebook zkušený fotbalista TJ Sušice, který se na podzim prosadil celkem pětkrát. Jednou se trefil v utkání 5. kola na půdě Křimic (8:3) a pak v desátém pokračování v Plzni na Bolevci, kde Sušičtí zvítězili poměrem 3:0.

Jerome Cole, anglický fotbalista, který žije v Českých Budějovicích a obléká dres týmu TJ Start Luby,
Angličan hraje fotbal v Klatovech díky ženě. Na mistrovství světa věří Brazílii

Proti Kaznějovu si tak Králík více než dvojnásobil svůj střelecký účet. „Říkal jsem si asi už pět kol, vlastně od mého posledního gólu na Bolevci, že už se zase trefím. V posledních zápasech s Košutkou a Malesicemi jsem měl asi deset střel, ale zásadně jsem netrefoval zařízení, což je základ. Ale proti Kaznějovu se mi povedlo dát ze čtyř střel tři góly, za což jsem určitě moc rád," culil se ofenzivní hráč šumavského oddílu. „Po dlouhé době u mě totiž zvítězila čistá hlava, to byl recept tohoto úspěchu," pokračoval Králík ve svém povídání.

Fotbalista TJ Sušice Jaromír Králík.Fotbalista TJ Sušice Jaromír Králík.Zdroj: Jindřich Schovanec

Proti Kaznějovu, který patří k tomu lepšímu v krajské I. A třídě, Sušice sehrála famózní představení. „Všechno si sedlo. Brzká branka, soupeř, počasí, ideálně připravený trávník. Takhle se snažíme hrát od začátku sezony, jen se nám to v některých zápasech moc nedařilo," krčil Králík rameny, který by podzimní část ročníku mohl hodnotit pozitivně, ale není tomu tak.

„Určitě jsme měli být první. V kabině jsem se shodli, které zápasy jsme měli vyhrát, ale bohužel se tak nestalo. Nikdo nás fotbalově nepřehrál," domnívá se muž, jenž letos nosí na zádech desítku. „Jediný zápas, který nám po fotbalové stránce nevyšel, byl ten v Kralovicích. Soupeř zaslouženě zvítězil," uznal a záhy ještě hledal ty největší důvody, proč Sušice na podzim některé zápasy relativně zbytečně ztratila. „Naše ztráty pramenily především z našich vlastních chyb a neproměňování gólových příležitostí," tvrdí fotbalista.

„Ale když navážeme na poslední zápasy, tak pevně věřím tomu, že můžeme být úspěšní a na konci letošní sezony budeme slavil vytoužený postup," přemýšlí optimisticky a závěrem, navzdory již zmiňované dlouhé zimní pauze, vyhlíží jarní fázi fotbalové sezony. „Ideální scénář? Tři kola před koncem mít zajištěný postup," směje se. Potom ale přece jen nasadil trošku vážnější tón.

„Bude to boj! My se k tomu musíme postavit čelem a navázat na poslední zápasy, zejména doma. Věřím tomu, že uspějeme. Ambice a řeči, ty máme, ale je třeba to ještě přenést na hřiště," má jasno Jaromír Králík.


Načítám tabulku ...

Autoři: Patrik Hubáček, Martin Mangl

Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči v černých dresech) porazili ve 2. kola Poháru PKFS Baník Stříbro 4:0 a slaví postup do další fáze soutěže.
Měcholupy zakončily brilantní podzim pohárovou demolicí oslabeného Stříbra