Jedinou branku Holýšova vstřelil Zavadil, za domácí se dvakrát trefil Milan Braun. „Nezačali jsme moc dobře, soupeř byl lepší, aktivnější, rychlejší, ale postupem času jsme hru vyrovnali. Bohužel jsme po takové chybě dostali tři minuty před koncem prvního poločasu branku a domácí rázem vedli," hodnotil první dějství utkání v Tachově holýšovský trenér Milan Dejmek.

Zimní příprava 2024: SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) - TJ Košutka Plzeň (zelení) 8:2 (4:1).
FOTO, OHLASY: Klatovy porazily Košutku, trenér ale příliš spokojený nebyl

„Myslím si, že ve druhém poločase jsme byli Tachovu relativně vyrovnaným soupeřem. Dokázali jsme vyrovnat, Míra Zach chytil domácím penaltu, a dvě minuty před koncem jsme měli velikou šanci, kterou jsme bohužel neproměnili. V posledních vteřinách jsme inkasovali podruhé, když jsme si střelu Milana Brauna smolnou tečí srazili do sítě. Je to škoda, ale určitě máme na čem stavět," doplnil zkušený trenér Holýšova k hodnocení zajímavého zápasu.

Jeho družina ze čtyř přípravných zápasů třikrát prohrála - s Mariánskými Lázněmi, Malesicemi a teď i s Tachovem padla shodně (a těsně) 1:2. Dva góly inkasovala také v konfrontaci se soupeřem z Dobřan, tohoto soka ale porazila 5:2. Generálka na jarní část krajského přeboru, ve kterém budou chtít Holýšovští minimálně udržet stávající čtvrtou příčku z podzimu, je na programu v sobotu 2. března od 14 hodin na umělé trávě v Klatovech proti německému celku SK Schwarzhofen, který bude na západě Čech na soustředění.

Fotbalisté FK Robstav (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) podlehli v generálce na třetiligové jaro Slovanu Velvary 0:2.
Robstav v generálce neuspěl. Purkart: Domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem