„Abych řekl pravdu, vůbec jsem s tím nepočítal, moc se mi do fotbalu zpátky nechtělo, ale po náhlém konci Karla Mareše mě oslovil prezident klubu a my se nakonec domluvili prozatím na roční spolupráci," řekl Deníku Jiří Brabec starší, který se tak po třech letech vrací do Hrádku, kde působí i jeho stejnojmenný syn. „Ten z toho asi není moc nadšený, protože jsem na něj přísnější než na ostatní," pousmál se staronový kouč Svatoboru, který v již uplynulé sezoně skončil v béčkové skupině krajské I. B třídy na solidním třetím místě.

TJ Svatobor Hrádek (na snímku hráči v modrých dresech).
U fotbalistů Hrádku skončil trenér, ale přišli čtyři hráči. Kdo bude nový kouč?

Hrádek pod vedením Jiřího Brabec začne intenzivní letní přípravu na nový soutěžní ročník 10. července, trénovat bude třikrát týdně a v plánu má odehrát čtyři přátelské zápasy. Ten první 16. července proti Kolovči, nováčkovi vyšší I. A třídy. „A pak ještě budeme hrát se třemi soupeři z jihu Čech - Blatnou, Vacovem a Strunkovicemi," prozradil lodivod protivníky v tvrdém letním drilu.

Přestože do Hrádku přišli na volný přestup hned čtyři hráči, Brabec s vedením pošilhává ještě po dalších posilách. „Chtěli bychom kádr ještě doplnil, ale zatím nic konkrétního nemáme. Sháníme, jednáme," zůstal tajemný. Zároveň by chtěl pokračovat v trendu, který v Hrádku nastolil předchozí trenér Karel Mareš, jenž dával příležitost mladým hráčům. „U toho bychom chtěli zůstat a dávat jim šanci ukázat se i mezi muži," konstatoval Jiří Brabec.

Ilustrační snímek.
Známe složení krajských fotbalových soutěží, I. B třídu si zahraje i Stod