Jediným týmem, kdo Start dokázal v aktuálním soutěžním ročníku obrat na jejím hřišti o body, byla Koloveč, která tady v srpnu plichtila 2:2. „Poslední dobou jsou naše zápasy doma a venku jako den a noc. Zatímco na cizích hřištích se nám moc nedaří, doma ano. Jsem rád, že jsme to potvrdili i tentokrát a zvítězili," těšilo trenéra lubských fotbalistů Radka Pikharta, který připomněl nejen dobrou domácí bilanci, ale také tu bídnou na venkovních trávnících. Mimo svůj chrám totiž Luby vyhrály pouze ve Staňkově, který je ale poslední.

Fotbalisté SK Kovodružstvo Strážov (na archivním snímku hráči v červených dresech) vyhráli na hřišti Mochtína 6:3.
Strážov přestřílel domácí Mochtín, na podmáčeném terénu mu nasázel šest gólů

Ale zpátky zase k mači proti TJ Dobřany. To byla naprosto jednoznačná záležitost. Dvě branky vstřelil kapitán a obvyklý tahoun Jiří Matějka. Tentokrát jej však předčil Karel Křížek, jenž se blýskl hattrickem. „On teď dlouho nehrál. Je vytížený, pracuje až v Praze, nyní byl navíc nemocný. Ale byl to muž zápasu, s Jirkou Matějkou se vpředu dobře doplňovali. Tuším, že si vzájemně nahráli i na nějaký gól," chválil Pikhart svůj útočný tandem.

I. A třída, 13. kolo: TJ Start Luby (na snímku hráči v červených dresech) - TJ Dobřany 5:0.I. A třída, 13. kolo: TJ Start Luby (na snímku hráči v červených dresech) - TJ Dobřany 5:0.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Jsme spokojení s výsledkem i výkonem. Myslím si, při vší úctě k soupeři, že vítězství mohlo být ještě výraznější, ale některé šance jsme bohužel zahodili. Doufám, že na tento výkon navážeme i příště," doplnil k povedenému zápasu padesátiletý Radek Pikhart. Ve zbývajících dvou týdnech podzimu sehrají Luby ještě dva zápasy. O víkendu zamíří do Tlučné, a pak hostí chlumčanskou Keramiku. Kolik bodů Start v koncovce tohoto kalendářního roku uhraje?

TJ Start Luby - TJ Dobřany 5:0

Poločas: 2:0. Branky: 44., 65. a 68. Křížek, 8. a 52. Matějka. Rozhodčí: Sirový. ŽK: 2:1 (13. Pivoňka, 41. Blohmann - 65. Š. Mertl). Diváci: 133. TJ Start Luby: Šít - Čížek, H. Pikhart (73. Hrach), Vozka (73. Beránek), Blohmann, Marek, Partyngl (65. Tomaka), Pivoňka, Křížek (83. Červený), Petrželka, Matějka. Trenér: Radek Pikhart. TJ Dobřany: Bouček - T. Mertl, Brabec, Hohlberger (17. RAdič), Bouček (63. Klír), Černý, Hájek, Š. Mertl, Hloušek (63. Roubíček), Kuneš (63. Skřivan), D. Mertl (46. Fabián). Trenér: Josef Kožíšek.


Načítám tabulku ...
Fotbalisté SK Bolešiny (na archivním snímku hráči v modrých dresech) překvapili, když o víkendu porazili domácí Blovice těsně 1:0.
Vítězství Bolešin: skvělý výkon gólmana a trefa borce, který odešel dřív z práce