Základ k vítězství na jihu Čech položili svěřenci trenéra Michala Hoffmanna už v prvním poločase, který vyhráli s přehledem 3:0. O branky pošumavského výběru se rozdělili čtyři různí střelci – záložník Zdeněk Krejčiřík, univerzál Michal Lukeš, stoper Jindřich Sojka a bek Adam Vacek.

Junior Strakonice - SK Klatovy 1898 (modří).Klatovský středopolař Martin Janda střílí na branku Junioru.Zdroj: Jan Škrle

A právě posledně jmenovaný hráč utkání pro Deník zhodnotil. „Zápas jsme měli po celou dobu pod kontrolou a soupeře jsme do žádného většího tlaku ani šancí nepustili. Strakonice nás pozlobily jen po standardních situacích,“ uvedl Adam Vacek, mladý fotbalista Klatov.

„Často jsme drželi balon, dobře jsme kombinovali a naše góly padly po hezkých akcích, které secvičujeme na tréninku. Řekl bych, že naše hra je lepší zápas od zápasu, každopádně víme, že první divizní utkání nové sezony proti Budějovicím bude úplně něco jiného. Musíme se na to i v hlavách dobře připravit,“ uvědomuje si obránce, který se mezi střelce zapsal poněkud netradičně.

Junior Strakonice - SK Klatovy 1898 (modří).Momentka těsně před gólem Adama Vacka.Zdroj: Jan Škrle

„Moje branka padla po rohu, kdy mě skvěle našel Ševa (Michal Marek). Ocitl jsem se sám kousek před malým vápnem a podařilo se mi balon dobře trefit hlavou k tyči. Góly hlavou moc často nedávám, takže jsem z toho byl i sám trošku překvapený,“ culil se Adam Vacek.

Na jihu poprvé nastoupily dvě letní posily

Svou premiéru v dresu Klatov v sobotu prožil zkušený Antonín Presl, který na západ Čech přišel ze třetiligového Písku. Ve Strakonicích se představil také sedmnáctiletý stoper Lukáš Rajtmajer. Klatovský rodák po přesunu z dorostu Viktorie Plzeň absolvoval ve čtvrtek svůj první trénink a hned v sobotu také první start v zápase. Navíc s kapitánskou páskou na ruce.

Junior Strakonice - SK Klatovy 1898 (modří).Útočník Antonín Presl si odbyl premiéru v dresu Klatov. Zdroj: Jan Škrle

Generálku na úvodní souboj nového ročníku FORTUNA divize A s rezervou prvoligového SK Dynamo České Budějovice (31. července od 17 hodin) odehrají Klatovy v neděli 25. července od 15 hodin na půdě Postřekova.

Junior Strakonice - SK Klatovy 1898 0:4

Poločas: 0:3. Branky: Krejčiřík, Lukeš, Vacek, Sojka. Sestava Klatov: Valeš – Daněk, Sojka, Rajtmajer, Vacek – Marek, Janda – Zajíček, Lukeš, Krejčiřík – Presl. Střídali: Novák, Kolerus, Sedláček, Prančl, Aizner. Trenér: Hoffmann.