„Do Hradešic přijel v neděli nepříjemný soupeř, ve kterém působí řada zkušených fotbalistů. My jsme už tradičně před zápasem počítali absentující hráče a byli jsme rádi, že jsme to nějak poskládali. Hra odpovídala současným možnostem obou týmů. Na obou stranách hodně nepřesností, a tak první poločas moc šancí nepřinesl. My měli dvě, kdy Václav Panuška v samostatném úniku nepřekonal hostujícího brankáře, a když už se to povedlo, míč směřující do branky po střele Filipa Vaněčka stačil vracející se obránce vykopnout z branky. Hosté naopak po standardní situaci trefili břevno a tradičně byli nebezpeční po rohových kopech. Poločas ale skončil bez branek," hodnotil první půli pro klubový web a facebook kouč Hradešic František Melka.

„Do druhého poločasu naskočil po vzájemné sázce Jiří Kopal a ačkoliv už pár let vůbec netrénuje, ukázal všem přítomným divákům a také spoluhráčům, že hrát fotbal se nezapomíná. Okamžitě patřil k nejlepším hráčům na hřišti a svůj výkon korunoval v 66. minutě, kdy se dokázal prosadit v pokutovém území a křižnou střelou nám zajistil vedení. To nám naštěstí vydrželo až do konce, přestože jsme nehráli dobře a hosté mohli z několika šancí vyrovnat. To se jim ale nepovedlo, a tak zápas rozhodla jediná branka," doplnil k duelu.

Švihov slaví postup do krajské I. B třídy.

Hradešice, které už zcela jistě skončí na druhém místě tabulky, dohrají sezonu na venkovním hřišti, konkrétně v sobotu od 14 hodin na půdě Kašperských Hor.

TJ Sokol Hradešice – TJ Sokol Vrhaveč 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 66. Kopal. Rozhodčí: Bala – Bernard, Anšlág. ŽK: 0:0. Diváci: 70. TJ Sokol Hradešice: Písečný – Vachovec, Panuška, Frančík, Poskočil (46. Kopal), Hosnedl, Nováček, F. Vaněček, Buchta, Zdichynec, Metlička (77. Kodýtek). Trenér: František Melka starší. TJ Sokol Vrhaveč: F. Lorenc, Skřivánek, Valvoda, Mundl, Schwarz, O. Fait (69. Slanina), F. Hrach, V. Hrach, Malenka, V. Hrach starší (60. Šedivec), Z. Fait. Trenér: David Hrach.