„Od začátku jsme byli na hřišti lepším týmem a první poločas jsme vyhráli 3:0, i když si myslím, že jsme mohli přidat i více branek," nechal se slyšet hrající trenér Měcholup Pavel Javorský. Přiznal však, že utkání trošku ovlivnila situace ze 49. minuty, kdy byl po faulu vyloučený hostující Radim Šiška. „Hosté se sice na rozhodčího zlobili, ale ten faul byl na mě a mohu s klidným svědomím říct, že to na červenou kartu prostě bylo," vykládal zkušený fotbalista.

Oslabení pak Chanovice vůbec nezvládly a během druhé půle inkasovaly ještě osmkrát. „Ale myslím si, že i kdyby vyloučení nepřišlo, utkání bychom si už pohlídali. Je vidět, že v současnosti máme velkou formu, a hrajeme zkrátka dobře," poznamenal Pavel Javorský. Hattrickem se blýskl Dušan Bálek, dvě branky dali kapitán Václav Kaas a ostrostřelec Stanislav Bečka. O zbývající trefy se pak postarali Karel Veselka, Tomáš Jandečka, Pavel Javorský a střídající Daniel Kotlan. „Jsme rádi za tři body, hodně vstřelených branek, ale mě jako trenéra hodně těší i další čisté konto," svěřil se Javorský, hrající kouč Měcholup.

close To byla kanonáda! Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) deklasovali o víkendu Chanovice 11:0. info Zdroj: Jindřich Schovanec zoom_in To byla kanonáda! Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči ve žlutých dresech) deklasovali o víkendu Chanovice 11:0.

Do konce podzimní části zbývající už jen dva zápasy. Měcholupy, které si upevnily třetí příčku, hrají příště na hřišti nováčka ze Spáleného Poříčí. „Nesmíme soupeře podcenit, protože tohle bude úplně jiný zápas. Ale pokud k utkání přistoupíme tak, jako k posledním šesti, věřím, že uspějeme," doufá Javorský. Derniéru první poloviny sezony pak pro fotbalové Měcholupy obstará peprný derby souboj se soupeřem z Bolešin. A derby favorita nemívá.

TJ Měcholupy -TJ Pfeifer Chanovice 11:0

Poločas: 3:0. Branky: 59., 70. a 73. Dušan Bálek, 26. a 77. Kaas, 55. a 88. Bečka, 12. Veselka, 41. Javorský, 49. Jandečka, 60. Kotlan. Rozhodčí: Šilhánek - Frgal, Cimický. ŽK: 0:3 (49. Hlůžek, 65. Ziolek, 85. Kubáň). ČK: 0:1 (49. Šiška). Diváci: 80. Hřiště: Měcholupy, tráva. Sestava TJ Měcholupy: J. Kovařík - Veselka, Kadlec, Bečka, Duchek (26. Kotlan), Kaas, Jandečka, Červený (62. Valečka), Zelenka, Dušan Bálek (78. Daniel Bálek), Javorský. Trenéři: Pavel Javorský, Petr Novák, Zdeněk Zadražil. Sestava TJ Pfeifer Chanovice: Hrachovec - Šulc (46. Timoschenko), Kubáň, Šabek, Šiška, Hlůžek, Kubaň, Jakub, Rada (46. Polena), Ziolek, Šlehubr (62. Prevužňák). Trenér: Josef Polena.