Nejvýraznější změnou je fakt, že role hlavního trenéra se ujal jednatřicetiletý Petr Výtisk, který se stal hrajícím koučem. Dosavadní trenér Karel Kalivoda ale bude podle informací z klubu i nadále součástí úzkého realizačního týmu.

Kádr po minulé sezoně opustili obránce Martin Brož, který využil volného přestupního období a přesunul se do tábora ambiciózního Švihova (I. B třída). Bohatou kariéru ukončil zkušený gólman František Jarolím a v Nýrsku nebude pokračovat ani člen širšího kádru Daniel Kotlan, který přijal novou výzvu v Měcholupech. Mužstvo kromě některých mladíků z dorostu naopak posílil třiadvacetiletý Tomáš Vágner, který ve své kariéře oblékal dres Admiry Praha, Mělníku, Povltavské FA a naposledy působil v klubu TJ AVIA Čakovice.

Fotbalisté Nýrska zahájí nový ročník krajského přeboru v sobotu 5. srpna doma od 18 hodin proti Baníku Stříbro, ještě předtím však odehrají dva přípravné zápasy. Ten první v neděli 23. července (od 18 hodin) s plzeňským Rapidem, generálku na ostrý start krajské soutěže pak obstará souboj s Košutkou (1. srpna od 18.00). Obě utkání se odehrají na hřišti v Nýrsku.

Stanislav Vítovec.
Velký comeback. Do Klatov se vrací Stanislav Vítovec, rozšíří realizační tým