Zajímavé a urputné utkání nakonec rozhodla jediná branka, kterou obstaral tlumačovský Rottenborn. Tlumačov zvítězil 1:0 i přesto, že novému trenérovi Tomáši Korelusovi, jenž ke Startu přišel v zimě, chyběl nejen bratr Lukáš, ale také František Copák. Nastoupit navíc nemohl ani on. „Šanci tedy dostali všichni ostatní hráči, kteří měli možnost se ukázat," hledal kouč pozitiva.

Fotbalisté Švihova porazili na soustředění Lokomotivu Česká Lípa 4:3.
Švihov na soustředění zdolal Českou Lípu, k týmu se připojil borec z Hradešic

„Utkání mělo jinak od obou celků dobré parametry. My jsme si chtěli vyzkoušet opět jiné věci. Snažili jsme hrát fotbal, hrát zodpovědně směrem dozadu, a navzdory absencím hrát kombinačně a sebevědomě. Co jsem od všech hráčů požadoval, to zvládli výborně… až na několik maličkostí. Ve druhé půli vstřelil Rotteborn krásný gól. Díky poctivé obraně jsme do konce zápasu neinkasovali a vyhráli tak 1:0," pochvaloval si třicetiletý trenér.

Poznamenal, že o výsledek tolik nešlo, přesto nezastíral radost, a míchaly se v něm dobré pocity. „Utkání nám ukázalo spoustu pozitiv," kvitoval. V dalším utkání jeho tým změří síly s vejprnickou Slavií, druhým týmem krajského přeboru, který o víkendu zdolal Přeštice 4:3. Tento duel je na programu v sobotu 10. února od 16 hodin opět na umělce v Domažlicích.

Zimní příprava: SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) - TJ Sokol Lhota 4:3 (3:1).
FOTO: Klatovští fotbalisté zdolali houževnatou Lhotu, na výhru se ale nadřeli