„Prvního zápasu v nové soutěži jsme se nemohli dočkat. Hned na úvod přijely Klatovy, takže jsme měli o motivaci postaráno – bodovat proti kvalitní rezervě divizního celku,“ svěřil se Deníku kapitán TJ Měcholupy Karel Veselka.

close Měcholupy (na archivním snímku hráči v modrém) porazily rezervu Klatov 3:2. info Zdroj: Deník/Milan Kilián zoom_in Měcholupy (na archivním snímku hráči v modrém) porazily rezervu Klatov 3:2.

Klatovské béčko k premiéře nové sezony přijelo v hodně kombinované sestavě. Jeho kádr nabídl mix mladých a zkušených hráčů. „I proto jsme nevěděli, co od soupeře očekávat,“ poznamenal třicetiletý fotbalista měcholupského nováčka.

Na první branku čekala stovka příznivců až do 33. minuty. V ní se jako podle známého hesla „první rána kapitána“ trefil právě Karel Veselka. „Klatovy neuhlídaly standardku a byl z toho první gól,“ usmíval se střelec.

„A o dvě minuty později přidal krásnou branku střelou k tyči Vašek Kaas,“ popisoval muž s páskou na levé paži další minuty utkání.

Těsně před koncem úvodního dějství se ale dočkaly také Klatovy. Konkrétně zkušený Jan Kotáb, jenž se prosadil střelou z přímého kopu. „Nejlepší hráč soupeře,“ chválil klatovského protihráče Karel Veselka.

Ve druhém poločase (jedenáct minut po jeho zahájení) přidali domácí třetí branku po krásné akci Valečky a vítězství v premiéře ve vyšší soutěži bylo blízko. Radost měcholupským hráčům ani příznivcům nezkazila ani další trefa Kotába, který deset minut před koncem proměnil nařízenou penaltu. „Hodně přísnou,“ rýpl si jinak spokojený kapitán TJ Měcholupy.

„Celkově jsme zápas zvládli velice dobře, body zůstaly doma a já věřím, že se zápas lidem líbil. Chtěl bych pochválit celý tým, který jezdil celých devadesát minut po zadku. Týmová výhra,“ radoval se Veselka.

Ve druhém (třetím) kole soutěže hrají Měcholupy v sobotu od 18 hodin na hřišti Blovic, které na úvod vybojovaly cenné dva body na půdě nevyzpytatelného Pačejova (2:2, 5:4 na penalty). Klatovská záloha hostí na domácím Rozvoji v neděli (od 15 hodin) borce ze Sportovního klubu Bolešiny.

TJ Měcholupy – SK Klatovy 1898 B 3:2

Poločas: 2:1. Branky: 33. Veselka, 35. Kaas, 56. Valečka – 41. a 80. z penalty Kotáb. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 3:4. Diváci: 100.
TJ Měcholupy: Kovařík – Valečka (71. Zelenka), Veselka, Petr Duchek, Kadlec, Jan Duchek (77. T. Javorský), Kaas (60. Kaňák), Novák, Červený, Jandečka, Bečka. Trenér: Petr Novák. SK Klatovy 1898 B: Herman – L. Marek, M. Barborka, Šťastný, Kotáb, Weber (49. Šašek), Partyngl, O. Javorský (46. Šlechta), Diviš, Kotáb, Tomaka. Trenér: Martin Lepeška.