„Věděli jsme, že tahle sezona bude daleko těžší než ta loňská, což se potvrdilo. Také kvůli tomu, že jsme na podzim postrádali pět šest dlouhodobých marodů, kteří by jinak patřili do základní sestavy,“ poznamenal zkušený kouč Radnic Pavel Aubrecht. „I proto byl pro nás každý bod důležitý a ve finále musíme být spokojení. Před kluky musím smeknout, jak to na podzim zvládli,“ doplnil.

Jeden ze dvou reprezentantů rokycanského okresu mezi elitou kraje zahájil zimní přípravu minulý týden. Cíl tvrdého drilu je jednoznačný. „Potřebujeme natrénovat a dobře se připravit na jaro, které bude podle mě hodně náročné," uvědomuje si zkušený sedmapadesátiletý kormidelník TJ Sokol Radnice.

TJ Sokol Radnice (červení), ilustrační snímek.TJ Sokol Radnice (červení), ilustrační snímek.Zdroj: archiv Rokycanského deníku

„Připravujeme se v domácích podmínkách, jednou týdně pak máme zaplacenou umělku v Rokycanech," prozradil. Kádr přes zimu zůstal více méně pohromadě. „Samozřejmě bychom chtěli tým doplnit, o což se ještě budeme snažit, ale budeme rádi i za to, když se nám vrátí někteří dlouhodobí marodi," přeje si.

FK Okula Nýrsko (modrobílí), ilustrační snímek.
Z týmu cítím pohodu, pochvaluje si trenér Okuly. Co změny v kádru?

Radnice mají v plánu před startem jarní poloviny sezony krajského přeboru odehrát celkem pět přípravných zápasů. „Budeme hrát se starším dorostem plzeňského Petřína, divizní Horní Břízou, Unionem Beroun, Dobřany a čeká nás ještě dohrávka pohárového utkání s Dlouhým Újezdem," konstatoval Pavel Aubrecht. Jako první přijdou na řadu mladíci SK Petřín Plzeň, se kterými se radničtí chlapi utkají již tuto neděli od 16 hodin na umělém trávníku soupeře.

Fotbalisté TJ Sokol Raková (na snímku hráči v červených dresech) byli druzí v anketě o nejsympatičtější fotbalový klub okresu. Bude se jim dařit i ve finále?
FINÁLOVÁ ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Plzeňského kraje